Jürgen Zopp jõudis Prantsusmaal veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Autor/allikas: imago/Hübner/Scanpix

Eesti meeste esireket Jürgen Zopp (ATP 149.) jõudis Prantsusmaal Quimperis peetaval ATP Challenger turniiril veerandfinaali, kui alistas kolmandas ringis hispaanlase Adrian Menendez Maceirase (ATP 125.).

Numbritega 6:2, 7:6 (3) võidutsenud Zoppil kuulus seitsmenda asetusega hispaanlase võitmiseks poolteist tundi.

Avasetis jäi Eesti esireket kiirelt 0:1 kaotusseisu, kuid suutis siis võita kolm geimi järjest, murdes korra ka vastase servi. Menendez Maceiras võitis seejärel küll ühe geimi, ent kindla 6:2 setivõidu teenis Zopp.

Teine sett osutus oluliselt tasavägisemaks – kuigi Zopp suutis 2:3 kaotusseisust minna 5:3 juhtima, haaras Menendez Maceiras peagi ise 6:5 eduseisu. Võitja välja selgitamiseks oli lõppkokkuvõttes tarvis kiiret lõppmängu, kus numbritega 7:3 pani oma paremuse maksma Eesti tennisist.

46 000 euro suuruse auhinnafondiga Quimperi turniiri veerandfinaalis kohtub Zopp esimese asetusega prantslase Gregoire Barrerega (ATP 155.), kes alistas kolmandas ringis esimese asetusega poolaka Hubert Hurkaczi (ATP 73.).