Eesti iluvõimleja Kanada koondisega liitumisest: see oli üks eesmärke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reedeses "Ringvaates" olid külalisteks iluvõimlemistreener ning ainus eestlasest iluvõimlemise maailmameister Janika Mölder ja tema tütar, iluvõimleja Carmel Kallemaa.

Janika Mölder elab teisel pool Atlandi ookeanit juba mitu aastat. "Tõesti, viimased viis aastat olen ma olnud Kanadas, aga tegelikult ei saa ma ausalt öeldes ise ka aru kus ma olen, sest eks minu elu on selline, et ma reisin ühest riigis teise, korraldan asju siin, korraldan asju seal ja see viis aastat on läinud väga kiiresti ja ma ütleks, et ma olen ühe jalaga Kanadas ja teisega Eestis," rääkis Mölder "Ringvaates".

"Eks paljuski see Kanadasse mineku põhjus oli ikkagi see sama iluvõimlemine, mis mind sünnist saati saadab. Meil on Kanadas võimlemisklubi "Glimmer" ja see on tehtud sellepärast, et Kanada eestlasteni viia ka seda võimlemist, mida meie siin õpetame ja kuna võib-olla sel hetkel kui me läksime Kanadasse, ma tundsin, et tahaks midagi veel siin ilmaelus ära teha, sellepärast see saigi tehtud," rääkis endine maailmameister Kanadasse mineku tagamaadest.

Kui ema Janika käib Eesti ja Kanada vahet, siis tütar Carmel Kallemaa õpib ja treenib Kanadas. "Ma tunnen ennast väga hästi, ma olen ilusti ära harjunud. Eks alguses oli keeruline – uus keel ja uued inimesed, aga praegu ma olen väga ära harjunud sellega," rääkis 21-aastane iluvõimleja.

"See on tegelikult ikkagi väga suur au ja ma olen väga õnnelik, et ma tegin selle proovitesti läbi ja mind valiti koondisesse. See oli minu jaoks ikkagi väga suur asi," rääkis Kallemaa Kanada koondisesse pääsemisest.

"Koormus on päris suur. Treenin iga päev neli tundi ja nädalavahetusel kuus tundi ja kui ma koju tulen, siis ma teen mõndasid harjutusi, mida ma peaksin veel tegema, et tervist korras hoida. Ma olen 24/7 võimlemise sees."

"Viimasel ajal üks minu suurimaid eesmärke oligi saada Kanada koondisesse, aga nüüd edasi on eesmärgiks saada kindlasti Kanada koondisega maailmameistrivõistlustele ja üks kõige suuremaid eesmärke on saada Pan America mängudele mis siis toimuvad juba järgmisel aastal," rääkis Kallemaa tuleviku eesmäkidest.

"Ma arvan, et ta on piisavalt andekas ja ma arvan, et ta on piisavalt tark noor neiu, et oma edasist teed valida ja see on tema valik hetkel, mida ta on teinud, ja ma usun, et kui siia juurde lisada veel töökus, siis tema unistused võivad täituda," toetab Janika Mölder tütre plaane.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: