21-aastane Eesti iluvõimleja pääses Kanada rühmkava koondisse

Foto: EEVL

Torontos õppiv ja treeniv Eesti iluvõimleja Carmel Kallemaa pääses läbi valiksõela Kanada iluvõimlemise rühmkava koondisse.

Kuna Torontos elades, õppides ja treenides pole võimalik igapäevaselt Eesti rühmaga treenida, siis otsustas 21-aastane Kallemaa pürgida Kanada rühmkavakoondisse ning varasema maailmameistri Janika Möldri tütar läbiski nüüd edukalt keeruka katsete sõela.

"Neid testiti kaks ja pool nädalat ja arvesse läks absoluutselt iga samm ja iga liigutus, mida nad tegid," ütles Mölder intervjuus ERR-ile. "Seal istus ees terve pikk rida kohtunikke, kes ei tohtinud omavahel rääkida. Nad andsid neile punkte ja neid testiti kümme tundi."

Kanada valis uue rühmkava koondise liikmeid senisest pingelisemalt, sest koondise peasihiks on Tokyo olümpiale pääs.

"See oli päris huvitav ja tegelikult kandideeris kümme tüdrukut ja hetkel on listile jäänud kaheksa ja neid siis järjestati punktide järgi ning Carmel pääses koondise nimekirja teisena," jätkas Mölder

Nüüd toimuvad ühistreeningud ja võistlukavade koostamine. Kanada koondis, kelle eest hakkab Kallemmaa nüüd võistlema, keskendub vaid suurtele eesmärkidele.

"Nad ei osale isegi mitte Kanada meistrivõistlustel ega kohalikel võisltustel. Eesmärgiks on eelkõige MK-etapid, Pan-Ameerika mängud, Pan- Ameerika meistrivõistlused ja eks kõige kaugem eesmärk on olümpiamängud," ütles Mölder.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: