Keler tegi Tallinna meistrivõistlustel puhta töö ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vasakult: Adelina Beljajeva, Melany Keler ja Narine Grgorjan
Vasakult: Adelina Beljajeva, Melany Keler ja Narine Grgorjan Autor/allikas: facebook.com/voimlemisliit

TalTechi spordihoones toimunud Tallinna lahtistel meistrivõistlustel iluvõimlemises selgusid parimad iluvõimlejad viies erinevas vanusegrupis.

Miniklassi 7-8-aastaste iluvõimlejate võitjaks punktisummaga 20,000 tuli Irina Kikkas-Nõomaa õpilane Valeria Di Lorenzo (VK Excite Dance - Irina Kikkase Osakond), teiseks tuli punktisummaga 18,750 tartlanna VK Rütmika esindaja Regita Veide (treenerid Moonica Kiisler ja Diana Laskova) ja kolmandaks jäi punktisummaga 16,400 Alisa Pivovarova (Võimlemisklubi OLYMP).

Lasteklassis pälvisid pjedestaali esimese ja kolmanda koha Spordikool VK Noorus treeneri Maria Popov võimlejad, kus võitjaks tuli punktisummaga 35,250 Elina Safronova ning kolmanda koha sai Anastasia Nemerovskaja (32,250). Võitjast jäi minimaalse punktivahega maha teiseks tulnud Elys Kretelle Kukk (Võimlemisklubi Elegance, 35,200 punkti).

Noorteklassi 30 iluvõimleja seas oli kolme kava kokkuvõttes punktisummaga 39,000 parim 11-aastane Anette Vaher, kellele järgnes aasta noorem Anastasija Ivanova (35,750). Mõlema võimleja treenerid on Julia Tjomuškina, Natalja Ratšejeva ja Nika Nedoseikina ning koduklubiks VK Elegance. Kolmanda koha saavutas VK Rütmika Monica Kiisleri ja Diana Laskova õpilane tartlanna Valeria Valasevitš (34,350).

Juunioriklassi 28 võimleja konkurentsis valitses 2018. aasta juunioride Eesti meistrivõistluste hõbeda omanik SK Nord/Iluvõimlemine esindaja Polina Muraško, kes edestas teise koha saanud VK Elegance esindajat Alisa Pajuligi kuue punktiga. Venemaal treeniv Natalja Bestsastnaja õpilane Muraško noppis ka üksikaladelt kolm kuldmedalit (hüpitsa-, palli- ja kurikakavad). Punktisummaga 35,650 saavutas kolmanda koha Tartu Tartu Spordiselts Kalev Võimlemiskool "Diiva" võimleja Carmen Grigorovitš (treenerid Tiina Tolmoff ja Maria Tõnissaar).

Meistriklassi 17 võimleja seas teenis hea ja kindla etteastega Tallinna meistri tiitli nii mitmevõistluses kui ka ükskialadel (rõngas, pall ja kurikad) VK Elegance kasvandik ja mullu maailmameistrivõistlustel Eestit esindanud Melany Keler (mitmevõistluse punktisumma 51,200). Sama medalite võiduseeria jätkus ka hõbeda ja pronskmedalite võitjatega. Hõbedakomplekti omanikuks sai noorte olümpiamängudelt individuaalselt 18. koha ja rahvusvahelise võistkondliku mitmevõistluse hõbemedali võitnud Adelina Beljajeva (47,450). Keleri ja Beljajeva koduklubiks on VK Elegance / Tallinna Spordikool ning treeneriks Julia Tjomuškina. Pronksmedalite komplekti ja mitmevõistluses punktisumma 45,350 saavutas Tartu VK Diiva võimleja Narine Grigorjan. Grigorjan ja Beljajeva alustasid meistriklassis võistlemist käesolevast aastast. Seekord ei osalenud võistlusel VK Piruetti kuuluvad Viktoria Bogdanova ja Carmen Marii Aesma.

Iluvõimlemise individuaalarvestuse juuniori- ja meistriklassi Eesti karikavõistlused toimuvad märtsis, millele järgneb aasta tähtsaim Eesti start - riiklikud meistrivõistlused, mis toimuvad Tartus aprillis. Nende kahe võistluse ja teiste rahvusvaheliste startide tulemuste alusel moodustatakse maikuus toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel esindav koondis.

Paralleelselt individuaalvõimlejate alanud hooajaga valmistuvad põnevaks ja võistlusterohkeks perioodiks ka juunioride ja meistriklassi rühmkavakoondised. Esimesed rahvusvahelised etteasted kodupubliku ees toimuvad juba märtsi alguses, kus mõlemad rahvuskoondised astuvad Tartus võistlustulle rahvusvahelisel turniiril Miss Valentine 2019.

 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: