MM-ile sõitev iluvõimlemiskoondis tegi publiku ees kontrolltreeningu

Maailmameistrivõistlustele sõitev Eesti iluvõimlemisekoondis tegi Tallinnas viimase kontrolltreeningu koos publikuga enne lendu Bakuusse, kus 16. septembril algab võitlus olümpiakohtade nimel.

Esmakordselt testis Eesti iluvõimlemiskoondis enne lendu tiitlivõistlusele oma vormi publikule avatud kontrolltreeninguga ja Kalevi hallis oli uudistajaid rohkemgi kui mõnel võistlusel. Pinge all oli kohe ka näha, mida jõuab MM-iks veel parandada. Viie palliga kava lihvinud rühm elas eelmisel nädalal Venemaal üle korraliku šoki, sest Carmely Reiska vigastas Kaasanis mõni minut enne starti meniskit ja käis nüüd Eesti ka operatsioonil. Rühmal jäi nii oluline võistlus tegemata ja kokku sulanud tiimis tuli vahetult enne MM-i teha vangerdus.

"Ettevalmistus on olnud väga intensiivne, väga-väga palju tööd on tehtud," ütles Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige Natalja Inno intervjuus ERR-ile. "Väga palju on muudetud kavu raskemaks ja atraktiivsemaks. Kahjuks on olnud mõned tagasilöögid, et võistkonna tugevaim liige on meil traumeeritud ja viimasel sekundil, meie jaoks on see viimane sekund, pidime panema sisse varusvõistleja."

Maailma tipule aina lähemale jõudnud rühma kavad on tehniliset niivõrd keerukad, et piisab ühest veast, kui kogu rütm käest läheb. Rühma kapteni, 19-aastase Vasilina Kuksova sõnul saab võimete välja mängimisel määravaks keskendumisoskus. Lisaks Kuksovale kuuluvad rühma Lera Teino, Arina Okamantšuk, Laurabell Kabrits ja Alina Vesselova.

"Meie kontsentratsioon peab väga tõsine ja suur olema," ütles Kuksova. "Muidu kui üks pisikene viga tuleb, siis läheb kohe kava halvaks."

Tänu EOK toetusele on koondis saanud seekord stabiilselt ja pikalt treenida kõrge laega Kalevi spordihallis ja loodab MM-il teenida Tokyo olümpiakoha. "Me peame olema ikkagi väga stabiilsed, Kui tüdrukud teeksid mõlemad kavad ehk 5 palli ja 3 rõngast 2 kurikad oma maksimumi peale või vähemalt ilma vigadeta, siis ma näeksin küll kohta esikümnes," ütles Inno.

MM toimub Bakuus ja individuaalselt saavad sealt olümpiapääsme 16 paremat, maksimaalselt kaks ühest riigist. Selles konkurentsis läheb nelja kava esitama kogenud Viktoria Bogdanova, kes võitis juulis suveuniversiaadil palliharjutuses pronksi. Kahe kavaga pääsevad suurvõistluse hõngu tundma Adelina Beljajeva, Carmen Marii Aesma ja Melany Keler.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: