Jürgen Zopp piirdus Prantsusmaal avaringiga ({{commentsTotal}})

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jürgen Zopp (ATP 122.) piirdus Metzis toimuval kõrgetasemelisel ATP 250 turniiril avaringiga, kaotades Constant Lestienne'ile (ATP 167.) 3:6, 5:7.

Esimeses ringis sai Zopp vastaseks õnneliku kaotajana kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud 26-aastase prantslase Constant Lestienne'i, kirjutab Tennis.ee. Mehed olid omavahel korra kohtunud, kui 2016. aasta aprillis kaotas Zopp Ostrava Challengeri turniiril veerandfinaalis 4:6, 3:6. Toona marssis Lestienne võiduka lõpuni ja teenis karjääri esimese Challengeri võidu, teine lisandus tänavu augustis Portorozis.

Tänast mängu alustas Zopp rabedalt, ta jäi 0:3 kaotusseisu ja oli servi hoidmises raskustes ka neljandas geimis. Suutis küll selle geimi päästa, kuid rohkemaks võimeline polnud ja kaotas avaseti 3:6.

Teist setti alustas Zopp hästi ja asus 4:1 juhtima. Paraku läks siis kõik allamäge. Zopp kaotas pallingu seitsmendas ja üheteistkümnendas geimis, kuid Lestienne hoidis oma servigeimid kindlalt ning võitis teise seti 7:5.

Zopp lõi kohtumise jooksul neli serviässa ja tegi samapalju topeltvigu, Lestienne'il kogunes ässasid viis ja topeltvigu kaks. Kui esimeselt servilt saadud punktidest vormistas Zopp võiduks 77%, siis teiselt servilt kõigest 18%. Vastaselt olid need näitajad 77 ja 53. Murdepallidest realiseeris prantslane kaheksast kolm, Zopp võitles välja ühe murdepalli, mille ka realiseeris.

Järgmises ringis on Lestienne vastamisi 32-aastase kaasmaalase Richard Gasquet'ga (ATP 25.), kes oli avaringis neljanda paigutuse tõttu vaba.