Vihmapaus peatas Zverevi hoo Nadali vastu ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal
Rafael Nadal Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Itaalias Roomas peetud Masters-sarja tenniseturniiri finaalis võidutses maailma teine reket Rafael Nadal, kes alistas kolmes setis edetabelis kolmandal real paikneva Alexander Zverevi 6:1, 1:6, 6:3.

Tiitlikaitsja Zverev alustas mängu servimurdega, aga kaotas seejärel kuus geimi järjest ehk sett Nadalile 6:1. Teises setis läks aga Zverev 5:0 ette ja võitis seti samuti 6:1.

Otsustavas setis murdis Zverev taas kohe Nadali servi ja läks 2:0 juhtima. Zverevi 3:2 eduseisus hakkas aga vihma sadama ja mäng peatati umbes tunniks. Pausilt naastes murdis Nadal kohe Zverevi servi ja võitis veel kolm geimi, võites seega otsustava seti 6:3.

21-aastane Zverev on endast kümme aastat vanemale Nadalile nüüd kaotanud kõik viis omavahelist mängu. Ühtlasi peatas Nadal nüüd ka Zverevi võiduseeria – Münchenis ja Madridi Mastersil võidutsenud noor sakslane oli enne finaali võitnud järjest 13 matši.

Nadal on nüüd Roomas võidutsenud kaheksal korral. Tänu võidule tõuseb Nadal tagasi maailma esireketiks.