Djokovici alistanud Nadal jõudis Roomas kümnendat korda finaali ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Itaalias Roomas peetaval Masters-sarja turniiril jõudis maailma teine reket Rafael Nadal nelja-aastase vaheaja järel finaali, kui hispaanlase alistas poolfinaalis Novak Djokovici (ATP 18.).

Põnevas avasetis võidutses hispaanlane Nadal numbritega 7:6, kui kiires lõppmängus oli seitsmekordne Rooma turniirivõitja Djokovicist parem 7:4. Nadal läks setti küll 5:2 juhtima, kuid serblane suutis seisu viigistada. Koguni tund ja 13 minutit kestnud esimeses setis lõi Djokovic kaks ässa ja näitas head esimese servi protsenti (74%). Ühe ässa löönud Nadal päästis avasetis kaks murdepalli.

Kolmveerand tundi kestnud teises setis osutus selgelt paremaks maailma teine reket Nadal, kes haaras pärast kaotust esimeses geimis 3:1 eduseisu. Djokovic suutis seejärel kahel korral küll kaotusseisu ühele punktile vähendada, kuid Nadal suutis eduseisu kordagi loovutamata võtta otsustavast setist 6:3 võidu. Nadal päästis teises setis kolmest murdepallist kaks ja võitis kõikidest setis mängitud punktidest 57%.

Nadal, kes mängis finaalis viimati 2014. aastal, kui finaalis tuli tunnistada Djokovic paremust, kohtub tänavuse Rooma turniiri finaalis kas Marin Cilici (ATP 5.) või Aleksandr Zvereviga (ATP 3.).