Tšehhi teenis pingelise mänguga edasipääsu, Serbia teekond oli lihtsam

Tšehhi naiste võrkpallikoondis
Tšehhi naiste võrkpallikoondis Autor/allikas: CEV.eu

Võrkpalli naiste Euroopa meistrivõistlustel selgitati esmaspäeva õhtul välja viimane veerandfinaalpaar. Kui Serbia vajas Rootsi alistamiseks vaid kolme geimi, siis Tšehhi ja Ukraina mängisid läbi kõik viis geimi.

Esmaspäevase mängupäeva esimeses kohtumises läksid vastamisi Serbia ja Rootsi naiskonnad. Serbia saavutas avageimis 9:8 ning ei loovutanud seejärel seda kuni geimi lõpuni, pälvides 23:16 võidu. Teises geimis jäi Serbia esialgu tagaajaja rolli, kuid asus 8:7 juhtima ning paisutas edu geimi lõpuks 12-punktiliseks. Kolmandas geimis läks Serbia 5:4 juhtima ning hoidis seejärel taas rootslannad mugavas kauguses, vormistades kohtumise lõpuks 3:0 (25:17, 25:13, 25:16) võidu.

Tijana Boškovic lõpetas kohtumise lausa 24 punktiga, Mina Popovic lisas omalt poolt üheksa punkti ning Bianka Busa panustas seitsme punktiga. Rootsi eest oli resultatiivseim 16 punktiga lõpetanud Isabelle Haak.

Viimasena teenis edasipääsu Tšehhi naiskond, kes läks esmaspäeva õhtul vastamisi Ukrainaga. Tasavägises avageimis asus Tšehhi varakult juhtima ning saavutas ühel hetkel seitsmepunktilise eduseisu, kuid ukrainlannad võitlesid kaotusseisust välja ning viigistasid geimi 22:22. Siiski suutsid tšehhitarid siis paremuse maksma panna ning võitsid järgmised kolm punkti.

Teises geimis haaras taas Tšehhi varakult ohjad, kuid Ukraina püsis lähedal. Seisult 16:16 asus Tšehhi juhtima ning ei loovutanud siis enam edu, realiseerides taas 25:22 geimivõidu.

Väljakukkumisega silmitsi olev Ukraina naiskond vastas kolmandas geimis tugevalt ning asus viiega juhtima. Tšehhitarid suutsid siis viigistada, kuid ukrainlannad tegid taas spurdi ning võitsid geimi 25:20. Neljandas geimis asus Ukraina koheselt juhtima ning ei lubanud vastast kordagi viigini, võites geimi lõpuks 25:10.

Otsustavas viiendas geimis asus Ukraina 3:1 juhtima, kuid loovutas siis eduseisu vastasele, kes läks vastuseks ise 9:4 ja 14:9 juhtima. Ukrainlannad võitsid järgmised kolm punkti, kuid Tšehhi lõpetas geimi 15:12 võiduga ning teenis edasipääsu EM-i veerandfinaali, kus kohtub Serbiaga.

Naiste võrkpalli EM-finaalturniiri veerandfinaalid mängitakse teisipäeval ja kolmapäeval vastavalt Firenzes ja Brüsselis. Veerandfinaalides kohtuvad Itaalia-Prantsusmaa, Türgi-Poola, Holland-Bulgaaria ning eelmainitud Serbia-Tšehhi.

Toimetaja: Kristjan Kallaste