Rahvusringhääling vahendab pühapäevast kõiki jalgpalli MM-i mänge

Jalgpalli MM Kataris
Jalgpalli MM Kataris Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Pühapäeval, 20. novembril algav jalgpalli MM toob rahvusringhäälingu kanalite vahendusel vaatajateni kõik 64 finaalturniiri mängu. Otseülekandeid saadab ETV2 igaõhtune jalgpallistuudio ning humoorika sissevaate sporti teeb Kinoteater.

Aasta suurim spordisündmus toob ERR-i kanalitesse kokku ligi 200 tundi jalgpalliprogrammi, võistluste otseülekannetest stuudiosaadeteni.

Esmakordselt toimub jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir sügisel. Rahvusringhäälingu sporditoimetuse juhi Rivo Saarna sõnul jõuavad MM-i ülekanded vaatajateni tänavu novembris ja detsembris ehk telerivaatamise tippajal ning seda arvestades pakub ERR-i sporditoimetus maailma suurimale spordisündmusele ka väärilist kajastust.

"Nagu varasematel aastatelgi laiendame ülekannetevalikut sisuka jalgpallistuudioga. Ees ootavad haaravad jalgpalliõhtud koos parimate jalgpalliekspertide ja värvikate stuudiokülalistega," lubab Saarna.

Suurvõistluse koduks saab alates 20. novembrist ETV2, kus vaatajateni jõuab nii avamäng sel pühapäeval kui ka finaal 18. detsembril. Kuu aja vältel vahendab ETV2 kõiki õhtuseid mänge, jalgpallistuudio ekspertanalüüsi ja põnevate kohtumistega. Päevaseid mänge näitab ETV ning venekeelsete kommentaaridega mänge saab jälgida ETV+ kanalil.

Kõiki mänge näeb otse koos otseblogiga ka ERR-i spordiportaalist, kõik kohtumised on järelvaadatavad Jupiteri ja venekeelse Jupiter+ veebikeskkonnas. Turniiri uudised, tipphetked ning kavad leiab spordiportaali erilehelt jalgpall.err.ee.

Otseülekandeid kommenteerivad Tarmo Tiisler, Kristjan Kalkun, Alvar Tiisler ja Johannes Vedru. Nendega liituvad Marko Pärnpuu, Indrek Zelinski, Markus Jürgenson, Marko Lelov, Joel Indermitte, Joel-Rasmus Remmel jt. ETV2 jalgpallistuudiot juhib Aet Süvari, kes koos stuudiokülalistega analüüsib pallimurul toimuvat mängude eel ning järel.

Karl-Andreas Kalmet, Tõnis Niinemets ja Henrik Kalmet Autor/allikas: ERR / Kairit Leibold

Suurturniirile lükkab esmaspäevast hoo sisse ka Kinoteater, kes seab alagrupimängude ajal ETV2 ekraanil sisse oma jalgpallistuudio. Kaheksal järjestikusel õhtul kell 20.00 reastavad spordifännidest Henrik Kalmet, Tõnis Niinemets ja Karl-Andreas Kalmet parimaid hetki staadionidelt ning panevad proovile spordivõhiku Kait Kalli teadmised, ennustajavõimed ja kannatuse.

Koos lavakooli õppejõududega korraldatakse endistele ja tegevmängijatele ka Panso kool, kus jalgpalluritele õpetatakse neid oskusi, mida trennides ei pakuta, olgu siis õigesti kukkumine, laulmine või võitude tähistamine.

Jalgpalli MM avatakse pühapäeval tseremoonia ja avamänguga, kus vastamisi lähevad Katar ja Ecuador. Kell 16.40 algavat otseülekannet kommenteerivad ETV2-s Tarmo Tiisler ja Marko Pärnpuu, pall pannakse mängu kell 18.00.

Jalgpalli MM-i ülekannete ajakava ning kõiki kommentaatoreid saab vaadata siit.

Teemaviide, millega sotsiaalmeedias oma elamusi ja kommentaare jagada, on #jalkaMM.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: