Kolm korda murdnud Saar langes Tallinna turniiri kvalifikatsioonis välja

Esmakordselt Tallinnas toimuv madalaima kategooria WTA tenniseturniir lõppes esimesel tõkkel Katriin Saare (WTA 1274.) jaoks, kes jäi kvalifikatsiooni avaringis alla sakslannale Anna-Lena Friedsamile (WTA 144.).

Saar suutis kohe kohtumise avageimis endast maailma edetabelis enam kui tuhat kohta kõrgemal oleva sakslanna servi murda, kuid enda pallingut tal hoida ei õnnestunudki ja nii võitis Friedsam avaseti 35 minutiga 6:1.

Teises setis murdis Saar neljandas ja kuuendas geimis, kuid suutis enda servi hoida neljast katsest vaid ühel ja ka teine sett kuulus 35 minutiga ja skooriga 6:3 sakslannale.

Saar tegi mängu jooksul seitse topeltviga, tema esimese servi õnnestumise protsent oli 49. Esimeselt servilt võitis ta 41 ja teiselt 22 protsenti mängitud punktidest, üheksast Friedsami murdevõimalusest õnnestus tal päästa kaks.