Võrkpalli EM-i kaheksandikfinaalis lähevad vastamisi Ukraina ja Venemaa

Venemaa võrkpallikoondis
Venemaa võrkpallikoondis Autor/allikas: CEV

Kolmapäeval lõppesid võrkpalli EM-finaalturniiril kahe alagrupi mängud.

A-alagrupis hetilesid viimase edasipääsu koha eest Portugal ja Kreeka. Portugal võitis mängu tulemusega 3:1 ning pääses esmakordselt kaheksandikfinaali. Nende parimana teenis Alexandre Ferreira 18 punkti.

Teises A-grupi mängus võitis Poola kindlalt 3:0 Ukrainat ning läheb kaheksandikfinaalile vastu kaotusteta.

C-alagrupis oli enne viimase päeva mänge juba selge, kes alagrupist edasi saavad. Mängudega sai selgeks kindel järjestus. Venemaa koondis alistas 3:0 Põhja-Makedoonia ning tõusis Hollandi järel teisele positsioonile. Kodus mänginud Soome alistas 3:2 Türgi, aga lõpetas siiski alagrupi neljanda kohaga. Kolmanda kohaga lõpetas Türgi.

Nii selgusid ka nelja esimese kaheksandikfinaali paarid. Laupäeval, 11. septembril lähevad vastamisi Venemaa ja Ukraina. Õhtuses mängus võõrustab Poola koondis Soomet. Mõlema kohtumise võitjad lähevad 14. septembril omavahel kokku veerandfinaalis.
Päev hiljem kohtuvad Gdanskis Holland ja esimest korda ajaloos end alagrupist läbi murda suutnud Portugal. Sellele paarile tuleb veerandfinaalis vastu Serbia ja Türgi mängu võitja.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet