Prantsusmaa esireket piirdus seitsmendat turniiri järjest ühe matšiga

Gael Monfils Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Rooma Masters-sarja tenniseturniiril langes avaringis konkurentsist 14. asetatud Prantsusmaa esireket Gael Monfils (ATP 15.), jäädes alla itaallasele Lorenzo Sonegole (ATP 33.) 4:6, 7:5, 4:6.

Kaks tundi ja 50 minutit väldanud matšis läks Monfils heitlikku avasetti 1:0 juhtima, kuid jäi siis 2:1 ja 2:4 kaotusseisu. Maailma 15. reket suutis küll seisu veel viigistada, aga seti viimased kaks geimi kuulusid taaskord Sonegole.

Tund ja 11 minutit kestnud teises setis jäi Monfils 2:1 edu järel 2:4 kaotusseisu, aga võitis seejärel kolm järjestikust geimi, murdes korra ka Sonego servi. Itaalia neljas reket suutis veel võita ühe geimi, ent setivõit kuulus prantslasele.

Ka matši otsustav kolmas sett osutus äärmiselt tasavägiseks. Lorenzo Sonego alustas kahe järjestikuse geimivõiduga ja läks ka 3:1 juhtima, end kaotas siis kolm järjestikust geimi. Monfils ei suutnud aga eduseisust kinni hoida, ning matši lõppsõna jäi Sonegole, kes võitis servimurde toel 6:4.

Gael Monfils'le oli tegemist seitsmenda järjestikuse turniiriga langeda konkurentsist juba esimese matši järel. Endine maailma kuues reket, kes enne Rooma turniiri oli viimati võistlustules veebruaris Austraalia lahtistel, jõudis viimati avaringist kaugemale eelmise aasta veebruaris Dubais, kus kaotas poolfinaalis Novak Djokovicile.

Võidukas Lorenzo Sonego kohtub Rooma turniiri teises ringis vabapääsmega osaleva kaasmaalase Gianluca Mageriga (ATP 90.), kes võitis austraallast Alex De Minauri (ATP 23.) 6:4, 6:3.