Põhja-Makedoonia jahmatas MM-valiksarjas võiduga Saksamaa üle

Jalgpalli MM-valikmäng Saksamaa - Põhja-Makedoonia Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Jalgpalli MM-valiksarja mängudeõhtu suurim üllatus sündis Duisburgis, kus neljakordne maailmameister Saksamaa kaotas Põhja-Makedoonia koondisele 1:2.

Avapoolaja üleminutitel oli Enis Bardhil (Põhja-Makedoonia) karistusalas hea positsioon, kuid otsustas sööta Goran Pandevile ja Põhja-Makedoonia jalgpallilegend saatis palli sakslaste väravasse.

Teisel poolajal tegi Ezgjan Alioski (Põhja-Makedoonia) oma karistusalas vastasele vea ja Ilkay Gündogan (Saksamaa) viigistas 11 meetri karistuslöögist seisu.

Viimane sõna jäi siiski külalistele, sest 85. minutil leidis Arian Ademi karistusalas Elif Elmasi, kes saatis teise palli Marc Andre ter Stegeni selja taha ja see tähistas Põhja-Makedooniale suursaavutust.

Maailma edetabelis 65. kohal oleva Põhja-Makedoonia koondisega mängis mullu sügisel Rahvuste liiga raames kahel korral ka Eesti: Tallinnas jäi tabloole 3:3 viik ja võõrsil Eesti koondis kaotas 1:2.

Saksamaa jaoks tähendas see ühtlasi 35-mängulise kaotuseta seeria katkemist MM-valiksarjadest. Viimati jäädi 2001. aastal alla kodus Inglismaale 1:5.

Parem õhtu oli Saksamaa naabril Prantsusmaal. Antoine Griezmann lõi 60. minutil ainsa värava ja valitsev maailmameister sai võõrsil jagu Bosnia ja Hertsegoviinast 1:0.

Inglismaa alistas kodus maailma parima jalgpalluri Robert Lewandowskita mänginud Poola 2:1 (19. pen Harry Kane, 85. Harry Maguire - 58. Jakub Moder).

Tulemused ja tabeliseisud:

B-grupp:

Kreeka - Gruusia 1:1, Hispaania - Kosovo 3:1

1. Hispaania 7 punkti (3 mängust), 2. Rootsi 6 (2), 3. Kreeka 2 (2), 4. Gruusia 1 (3), 5. Kosovo 0 (2).

C-grupp:

Leedu - Itaalia 0:2, Põhja-Iirimaa - Bulgaaria 0:0

1. Itaalia 9 (3), 2. Šveits 6 (2), 3. Põhja-Iirimaa 1 (2), 4. Bulgaaria 1 (3), 5. Leedu 0 (2).

D-grupp:

Bosnia ja Hertsegoviina - Prantsusmaa 0:1, Ukraina - Kasahstan 1:1

1. Prantsusmaa 7 (3), 2. Ukraina 3 (3), 3. Soome 2 (2), 4. Bosnia ja Hertsegoviina 1 (2), 5. Kasahstan 1 (2).

F-grupp:

Austria - Taani 0:4, Moldova - Iisrael 1:4, Šotimaa - Fääri saared 4:0

1. Taani 9 (3), 2. Šotimaa 5 (3), 3. Iisrael 4 (3), 4. Austria 4 (3), 5. Fääri saared 1 (3), 6. Moldova 1 (3).

I-grupp:

Andorra - Ungari 1:4, Inglismaa - Poola 2:1, San Marino - Albaania 0:2

1. Inglismaa 9 (3), 2. Ungari 7 (3), 3. Albaania 6 (3), 4. Poola 4 (3), 5. Andorra 0 (3), 6. San Marino 0 (3).

J-grupp:

Armeenia - Rumeenia 3:2, Saksamaa - Põhja-Makedoonia 1:2, Liechtenstein - Island 1:4

1. Armeenia 9 (3), 2. Põhja-Makedoonia 6 (3), 3. Saksamaa 6 (3), 4. Rumeenia 3 (3), 5. Island 3 (3), 6. Liechtenstein 0 (3).

* Otse finaalturniirile pääsevad iga valikgrupi parimad. Valikgrupi teised võistkonnad jätkavad valikturniiri järgmises faasis.