Eestis loodud spordirakendus võeti kasutusele vormel-1 MM-sarjas

Suurbritannias jätkuvatel vormel-1 sarja maailmameistrivõistlustel võitis laupäevase kvalifikatsiooni soomlane Valtteri Bottas. Teist etappi järjest kasutatati infovahetuseks Eestis loodud IT-rakendust.

Kolmedel olümpiamängudel võistelnud Margus Hernits on sportlaskarjääri järel tegutsenud edukalt iluuisutamise tiitlivõistluste korraldustiimides ja vallutab nüüd IT-ettevõtte Sportity äpiga uusi alasid. Värskeim võit on vormel-1 sari. Kahel järjestikusel Suurbritannia MM-etapil kasutavad F1 tiimid ja ametnikud infovahetuseks just seda Eestis loodud mobiilirakendust.

"Eks ta ikka uhke tunne on. Neid positiivseid momente on olnud viimase aasta jooksul olnud üsna palju. Kõigepealt kui WRC ralli esmakordselt kasutas (Walesi ralli 2019 - toim.) ja siis Dakar [2020] ja teised spordialad muidugi ka. Uisutamises teeme me kõiki tiitlivõistlusi," selgitab ettevõtte juht Hernits.

Eelmisel nädalavahetusel, kui Silverstone'i rajal võitis MM-etapi Lewis Hamilton, kasutas eestlaste rakendust üle pooletuhande vormel-1 tiimidega seotud inimese. Sellist numbrit on oodata ka nüüd, kui taas kihutatakse Silverstone'is.

Sportity äpist saavad sportlased ja organiseerijad vaadata rajakaarte, ajakavasid, tulemusi, dokumente, linke ja jagada erinevat infot. Hetkel aitab see vältida ka koroonaviiruse levikut.

"Kui kasutada meie rakendust, siis ei pea jagama pabereid. Väga paljud spordivõistlused lähevad selles suunas, et mitte mingeid pabereid ei jaotata ja siis on vaja alternatiivi. Jõudsime päris õigel ajal turule sellega," tunnistab Hernits.

Kahe aasta eest loodud rakendust on kasutatud Hernitsa sõnul 36 riigis ja enam kui 20 spordialal.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: