Euroopa võrkpalliliidu president EM-ist: Jüri Ratas lubas saata toetuskirja

Foto: ERR

Eestit külastav Euroopa võrkpalliliidu president Aleksandar Boricic tegi reedel teatavaks, et Eesti saab ühe korraldajana võõrustada 2021. aasta meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri.

Miks otsustasite valida Eesti? "Miks mitte," küsis Boricic naerdes vastu. "Hakkasime tegema uut plaani, kuidas võrkpalli mitmetes riikides edendada. Sel aastal on meil esimest korda EM-il neli korraldajamaad – meestel Belgia, Holland, Sloveenia ja Prantsusmaa, naistel Poola, Slovakkia, Ungari ja Türgi. 2021. aastaks on plaan tulla Põhjamaadesse nagu Soome ja Eesti, aga lisaks ka Tšehhi ja Saksamaa. Naiste jaoks on plaan Serbia, Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka. Ühe kuuga katame võrkpalliga kogu Euroopa."

"Ja miks Eesti? Sest viimastel aastatel on Eesti olnud üks aktiivsemaid alaliite. Võõrsilmängude publikuarvu poolest on Soome praegu esikohal ja Eesti teisel kohal. See tähendab, et kui nad midagi organiseerivad, siis pealtvaatajate poolest on väga hea üritus. Eesti on väga aktiivne, neil on olnud head tulemused ja nad vajavad meie toetust," jätkas Boricic. "Koos enda kolleegidega käisime kohtumistel mitmete Eesti ametnikega, vaatasime üle võistlushalli. Kõik tingimused EM-finaalturniiri korraldamiseks on olemas. Aga kõige tähtsam oli viimane kohtumine Eesti peaministriga (Jüri Ratas – toim), ta oli väga õnnelik, et Eestil on võimalus EM-finaalturniiri korraldada ja ta lubas võrkpalliliitu toetada. Ta lubas mulle augusti lõpus või septembri alguses saata toetuskirja. Meil on 27. septembril Pariisis kongress, kus osalevad kõik 56 liikmesriiki ja tahame seal avalikult välja öelda, et Eesti korraldab 2021. aastal Euroopa meistrivõistlusi."

Millised on muljed Tallinnas peetavast Kuldliiga finaalturniirist? "Meil on kinnitus, et Eesti inimestele väga meeldib võrkpalli toetada. Meeskond küll kaotas, aga nad said ikkagi aplausi," rääkis Boricic. "Sel aastal on kõige tähtsam võistlus EM, mõned mängijad polnud valmis täna mängima, aga olen kindel, et nad on Amsterdamis EM-iks valmis."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: