Eesti kaotas Türgile ja Kuldliiga finaali ei jõudnud ({{commentsTotal}})

{{1561135380000 | amCalendar}}

Eesti võrkpallikoondis kaotas Euroopa Kuldliiga poolfinaalis koduseinte toetusest hoolimata Türgile 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 26:28).

Eesti võitis esimese geimi kaks esimest punkti, aga jäi siis kaotusseisu 4:8. Järgnev periood kujunes jälle edukamaks, sest peagi asuti 14:12 juhtima. Järgnes punkt-punkti mäng geimi lõpuni, kus Eesti läks juhtima 23:22, aga Türgi võitis kolm pallivahetust järjest. Avageim Türgile 25:23.

Teises geimis kulges tasavägine mäng, aga lõpus sai punkti-paariga ette Eesti ja seda koduvõistkond maha ei mänginud - 25:22 geimivõit Eestile!

Kolmandas geimis asus Türgi juhtima 10:5 ning Eesti jõudis paaril korral viigini (17:17 ja 19:19), kuid enamaks suutelised ei oldud ja türklased võitsid kolmanda geimi 25:21.

Neljas geim möödus Türgi mõnepunktises eduseisus 4:1, 9:6 ja 14:10, aga Eesti jõudis viigini 19:19. Seisul 24:23 oli Eestil veel geimpall, aga seda ära ei kasutatud. Lõpuks õnnestus Türgil kolmas matšpall realiseerida ja 28:26 võita.

Eesti paremad punktitoojad olid Robert Täht 24, Hindrek Pulk 18 ja Ardo Kreek 12 punktiga. Võitjatele tõi 25 punkti Adis Lagumdzija.

Kolmanda koha matšis läheb Eesti vastamisi Hollandiga, kes kaotas esimeses poolfinaalis Valgevenele 1:3 (22:25, 31:29, 19:25, 21:25).