Võimlemisturniir Miss Valentine toimub juba 25. korda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Baltimaade suurim võimlemisturniir Miss Valentine toimub tänavu juba 25. korda ja kolmandal märtsil saab võistlust jälgida Eesti Rahvusringhäälingu erinevatel kanalitel.

25. korda Tartus toimuval Miss Valentine turniiril on aja jooksul võistelnud nii olümpiavõitjaks kroonitud Alina Kabajeva, Jevgenia Kanajeva, Margarita Mamun kui olümpiamedaleid võitnud rühmad. Kui mullu oli võitlejaid 27 riigist, siis alustati kolme riigi ja viie inimesega korraldustiimis.

"Praegu on meil võistlejaid 1000 ringis ja korraldustiim on 100 inimest ning pluss paarsada treenerit ja kohtunikku veel lisaks. Arvud on müstiliselt kasvanud," kommenteeris võistluse peakorraldaja Janika Mölder.

Turniiri raames on välja jagatud nii MK-etapi punkte kui Euroopa meistrivõistluste medaleid. Seekord toimub nii noortele kui tippudele mõeldud rahvusvaheline turniir 28. veebruarist 3. märtsini ja vahendid läbi viimiseks saadakse nii laiast ilmast kui kodust.

"Näiteks kõik võimlemise varuvahendid tulevad Jaapanist, mis peavad olema spetsiaalselt märgistatud. Kui rääkida valgustusest, kui rääkida muusikast ja sound'ist, siis need tulevad Eesti parimatelt tegijatelt," rääkis Mölder.

Turniiriga koos on kasvanud "Janika" võimlemisklubi, mis tegutseb Tartus, Tallinnas, Võrus ja kus treenib 700 last. Lisaks avas varasem maailmameister uue klubi Torontos ja saanud üha uusi kogemusi võistluste läbiviijana.

"Olen võistlusi läbi viinud nii Ameerika mandril kui Euroopas, kõige huvitavam kogemus oli Puerto Ricos. Ma arvan, et mul on üht-teist edasi anda ka teistele riikidele. Kanadas, 2019. aastal, sai meie klubi Kanada meistrivõistluste korraldamise õiguse ja see on tänu sellele, et oleme saanud Eestis väga kõva koolituse," lisas Mölder.

Baltimaade suurima võimlemisturniiri finaale ja galat saab sel aastal vaadata Eesti Rahvusringhäälingu kanalites 3. märtsil.

Miss Valentine ERR-i kanalites:

3. märts
Iluvõimlemise individuaalkavade ja rühmkavade finaalid
kell 17.00 - 18.28 ETV+ ja ERR-i spordiportaal

3. märts
Gala
kell 19.02 - 20.00 ETV2 ja ERR-i spordiportaal

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: