Eesti võimlemistreener maksimumpunktid toonud kavast: väga ideaalne, lausa super! ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Internetis lööb laineid Ameerika üliõpilaste võimlemisvõistlustel maksimaalsed punktid saanud Katelyn Ohashi ettaste, mida on tänaseks netis vaadatud juba ligi 42 miljonit korda.

ETV saate "Ringvaate" stuudios viibisid Tallinna Ülikooli võimlemise lektor ja treener Viktor Saaron, kes ameeriklanna etteastet kommenteeris ja hindas. "Selle video järgi ja sellel võistlusel on see väga ideaalne! Lausa super!" oli tema kiire kommentaar.

Saaron ise oli tippvormis 80-ndatel aastatel, aga sellisele kavale poleks toona keegi vastu saanud. "Siis sellist raskust ei tehtud. Isegi mehed ei teinud kahekordseid sirgeid saltosid sel ajal. Tase on kohe mitmekordselt muutunud."

"Nende viimaste kümnendite jooksul on treeningmetoodika kohutavalt muutunud, võimlemisvahendid on muutunud paremaks, plats on muutunud paremaks... See plats, mis seal maas on, põrkab paremini. Siit me seda ei näe, aga ta tõesti vetrub. See annab võimaluse."

Ohashi triumfeeris seejuures isegi mitte absoluutses tippkonkurentsis, vaid üliõpilaste võistlusel. "Seal Ameerikas on võimlemine väga populaarne, väga laia kandepinnaga, tippe on palju," põhjendas Saaron.

Kuidas on lood võimlemisega Eestis? "Meil kahjuks on 19 aastat paus olnud, sest 2000. aastal võeti viimane Tööjõureservide sportvõimlemisele spetsialiseeritud saal. Pärast seda läksid meil treenerid laiali ja polnud kuskil enam teha. Aga me üritame koostöös Tallinna linnaga seda kas sel või järgmisel aastal uuesti avada."

NB! Vaata ka videost, kuidas Viktor Saaroni poeg Martin, kes on Tallinna meister akrobaatikas, proovib Ohashile suure populaarsuse toonud elemente järele.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: