Martin Loo tahab end MK-sarjas murda esikümnesse

Martin Loo
Martin Loo Autor/allikas: Erakgu

Eesti parim maastikurattur sõlmis kaheaastase profilepingu Itaalia klubi Elios Code Factory Racing tiimiga. Uue hooaja peamiseks eesmärgiks on jõuda MK-sarja etapil esikümnesse.

"Poole hooaja pealt hakati uurima järgmiste aastate plaanide kohta. Head tulemused MK-sarjas ja ka Itaalia mägirattakrossisarjas (XCO) aitasid asjale kaasa. Samuti olen üksjagu aega Itaalias olnud ja võistelnud siin ka varasemalt," kirjeldas Martin Loo klubi leidmise protsessi Eesti maastikuratturite koondisele antud intervjuus. "Läbirääkimised ei olnud pikad, kuid lõpuks läksid asjad lukku alles siis ja sellega, kui tiimil toetajate kinnitused olemas olid."

Küsimusele, mida profileping Loo elus muudab, vastas rattur: "Minu kui sõitja jaoks on muutused kõige väiksemad. Jah, kogu varustus on uus ja kindlasti läheb natukene aega, et kõigega harjuda, aga motivatsiooni ja tahtmist veel paremate tulemuste järele annab see kindlasti juurde. Oluliselt väheneb pere koormus - palju aega kulub ainuüksi organiseerimise ja tasutatöö peale. Aastas on umbes 30 erinevat stardipaika ehk tegevust jagub."

Loo sõnul kuuluvad meeskonna kalendrisse palju UCI võidusõite. Piiranguid uus tööandja sõitjale ei sea, küll aga tuleb kooskõlastada erinevad võidusõidud omavahel läbi. Startide arvu planeerib Loo jätta sarnaseks eelnevate hooaegadega. "Kõige olulisemad on MK-etapid, järgmiseks Itaalia XCO-sari," tõi Loo välja tähtsamad võistlused.

Uue hooaja eesmärkidest rääkides toob Loo välja kõrged kohad MK-sarjas ja tiitlivõistlustel. "Ühelt poolt tahan vähemalt ühel etapil esikümnesse jõuda. Teisalt kui seda ei saavuta, aga olen kogu sarjas parima 20 sees, siis on see kindlasti väga suur kordaminek. Tase on seal väga ühtlane ja vahed väikesed. Short track sõitudel on eesmärk top16 ehk stardikoht vähemalt teisest reast. Itaalia sarjas eesmärk kokkuvõttes parem tulemus kui eelmine hooaeg." Möödunud aastal lõpetas Eesti parim maastikurattur saapamaa sarja teisel kohal.

Eesti kalendrisse kuuluvatest võidusõitudes on Lool plaanis võistelda Eesti meistrivõistlustel, mis toimuvad juulis ja võimalusel näeb teda startimas ka cyclo-crossi meistrivõistlustel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: