Moskvas kaotanud Pliškova võib WTA aastalõputurniirilt kõrvale jääda ({{commentsTotal}})

Karolina Pliškova
Karolina Pliškova Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Moskvas jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril alistas venelanna Vera Zvonarjova (WTA 161.) kaheksandikfinaalis maailma viienda reketi Karolina Pliškova 6:1, 6:2.

34-aastane Zvonarjova, kes on jõudnud kahel korral suure slämmi turniiridel finaali ning oli kaheksa aasta eest maailma teine reket, alistas kaheksa aastat noorema tšehhitari tunni ja 13 minutiga.

Avasetis murdis venelanna koguni kolmel korral Pliškova servi ja läks setti 4:0 juhtima. Tšehhitar suutis küll seejärel vastata servimurdega ja vähendada kaotusseisu kolmele punktile, aga kogenud venelanna võitis viimased kaks geimi ja sellega seti 6:1.

Teine sett algas küll Pliškova geimipunktiga, aga seejärel võitis Zvonarjova kolm geimi järjest, murdes korra ka maailma viienda reketi servi. Tšehhitar suutis veel ühe geimi võita, aga järgnevas kolmes geimis võidutses taaskord kodupubliku ees mängiv venelanna. Otsustavas geimis oli Zvonarjoval kasutada koguni neli matšpalli.

Zvonarjova veerandfinaali vastase selgitavad välja lätlanna Anastasija Sevastova ja Kasahstani tennisist Julia Putintseva.

Pliškova kaotus Moskvas võib tähendada seda, et tšehhitar jääb aastalõputurniirist eemale. Selleks peab Moskvas tabeli teises pooles võistlev hollandlanna Kiki Bertens jõudma poolfinaali, millisel juhul pääseks WTA finaalturniirile Bertens ning ukrainlanna Elina Svitolina.