Federer pääses Shanghais üle noatera kolmandasse ringi ({{commentsTotal}})

Roger Federer
Roger Federer Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma teine reket Roger Federer alistas 8,1 miljoni dollarilise auhinnafondiga Shanghai Masters tenniseturniiri teises ringis venelase Daniil Medvedevi 6:4, 4:6, 6:4.

Äärmiselt tasavägises ja pea kaks tundi kestnud matšis alustas Shanghai turniiri mullune võitja Federer servimurdega, minnes avasetis kiirelt 2:0 ette. Noor Vene esireket Medvedev suutis seejärel võita kolm geimi järjest ja minna ise 3:2 ja 4:3 juhtima, kuid seti lõppsõna jäi sellegipoolest 20-kordsele suure slämmi turniirivõitjale Roger Federerile, kes võidutses numbritega 6:4.

Teises setis jäi Federer pärast esimest geimi kaotusseisu ning ei suutnud terve seti vältel eduseisu haarata. Šveitslane viigistas küll korduvalt seisu, aga 6:4 setivõidu võttis kümnendas geimis Federeri servi murdnud Medvedev.

Otsustav kolmas sett algas sarnaselt teisele, kui Vene tennisist läks 1:0 ette ja juhtis seitsme geimi järel 4:3. Seekord suutis vanameister Federer aga oma kogemused maksma panna, võites kolm geimi järjest ning võttes sellega 6:4 setivõidu.

Esimese asetusega 37-aastast Federeri ootab Shanghai turniiri kolmandas ringis ees hispaanlane Roberto Bautista Agut (ATP 26.).