Kontaveidi alistanud Svitolina läheb finaalis vastamisi maailma esireketiga ({{commentsTotal}})

Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: AP/Scanpix

Roomas jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril selgus viimane finalist, kui maailma esireket Simona Halep alistas poolfinaalis Maria Šarapova (WTA 40.) 4:6, 6:1, 6:4.

Tasavägiselt alanud avasetis juhtis Halep viie geimi järel 3:2, kuid seejärel suutis kolmekordne Rooma turniiri võitja Šarapova seti enda kasuks pöörata. Endine maailma esireket võitis kolm geimi järjest ning läks 5:3 juhtima. Halep võitis küll üheksanda geimi, kuid 6:4 setivõidu teenis Šarapova.

Teises setis hiilgas jällegi mullune Rooma turniiri finalist Halep, kui rumeenlanna võitis koguni 6:1. Šarapova ainuke punkt tuli kolmandas geimis.

Kolmandas ja otsustavas setis jäi Šarapova küll 1:3 ja 2:4 kaotusseisu, kuid suutis seisu 4:4-le viigistada. Viimases kahes geimis pani Halep aga enda paremuse maksma, võttes 6:4 võidu ja tagades edasipääsuga mulluse Rooma turniiri finaali korduse. Finaalis mängib maailma esireket Anett Kontaveidi (WTA 26.) alistanud ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 4.).

Halep lõi pea kaks ja pool tundi kestnud matšis kolm ässa ja tegi viis topeltviga. Maria Šarapova vastavad näitajad olid viis ja üheksa.