Kanepi pidi Roomas maailma 10. reketi paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Kaia Kanepi (WTA 59.) langes Roomas peetaval kõrgetasemelisel tenniseturniiril teises ringis konkurentsist välja, kaotades kaks tundi ja 17 minutit kestnud kohtumises 0:6, 7:5, 4:6 valitsevale US Openi võitjale, ameeriklanna Sloane Stephensile (WTA 10.).

Kanepi kaotas 25 minutit kestnud avaseti kuivalt 0:6. Kohe avageimis jäi Kanepi enda servil 15:40 taha ja lõpetas geimi topeltveaga. Enda teises servigeimis oli eestlannal murdepall, aga topeltviga andis Stephensile taas murdevõimaluse ja ameeriklanna kasutas selle ka ära. Stephensi 4:0 eduseisus servima asudes läks Kanepi 40:15 ette, aga Stephens võitis kolm punkti järjest ja ameeriklanna edul tegi Kanepi taas topeltvea. Seejärel hoidis Stephens kindlalt servi ja võitis avaseti. Kanepi võitis seti jooksul 13 ja Stephens 26 punkti.

Stephens jätkas samas hoos ka teises setis, murdes kohe Kanepi servi. Lõpuks võitis Stephens kaheksa geimi järjest ja siis sai ka Kanepi tabloole, võites enda pallingugeimi. Järgmises geimis kasutas Kanepi ära esimese murdepalli ja viigistas seisu. Stephensil oli Kanepi servil taas murdevõimalus, aga eestlanna suutis servi hoida ja esimest korda kohtumist juhtima minna.

4:3 eduseisus oli Kanepil Stephensi servil kaks murdepalli ja ta kasutas neist teise ära, minnes 5:3 ette, seejärel kaotas ta aga enda pallingugeimi nulliga. Pärast enda servi kaotamist palus Kanepi väljakule arsti, kuna tal oli midagi silmas. Kiire arstiabi järel oli Kanepil ameeriklanna servil kolm settpalli, aga Stephens siiski võitis enda pallingugeimi ja viigistas seisu. Kanepi võitis aga nulliga enda servigeimi ja teenis Stephensi servil veel kaks settpalli, kasutades neist esimese ära, tund aega kestnud sett seega 7:5 Kanepile.

Otsustavas setis oli Stephensil kohe avageimis kolm murdepalli, aga Kanepi suutis servi hoida. Järgmises geimis oli Kanepil murdevõimalus, aga Stephens siiski võitis enda pallingugeimi. Järgmises geimis tegi Kanepi kolm topeltviga ja ameeriklanna murdis ning hoidis seejärel servi, minnes 3:1 ette. Uuesti murdis Stephens eestlanna servi seitsmendas geimis, asudes 5:2 juhtima. Esimesel matšpallil tegi Stephens kohtumise esimese topeltvea ja Kanepil õnnestus üks murre tagasi saada, seejärel võitis ta enda pallingugeimi ja vähendas vahe 4:5-le. Kanepil oli Stephensi servil ka murdepall, aga nüüd suutis ameeriklanna servi hoida, vormistades võidu kolmandal matšpallil.

Kanepi servis mängu jooksul ühe ässa ja tegi koguni 11 topeltviga, Stephens sai kirja kaks ässa ja ühe topeltvea. Eestlanna realiseeris 12 murdevõimalusest neli, Stephens kasutas 12 murdepallist ära seitse. Mängitud punktidest võitis Kanepi 84 ja Stephens 100.

Enne mängu:

Aprilli algul Miami Openi turniiri võitnud Sloane Stephens on Kanepiga varasemalt mänginud ühel korral. 2012. aastal alistas toonane Eesti esireket Kaia Kanepi noore ameeriklanna Portugali lahtistel 6:1, 6:0.

Kanepi on Rooma turniiril mänginud juba kolm matši. Kvalifikatsiooni avaringis alistas eestlanna Sofia Kenini (WTA 90.), seejärel oli Kanepi parem Katerina Siniakovast (WTA 51.) ning põhitabeli esimeses ringis alistas endine Eesti esireket itaallanna Camilla Rosatello (WTA 270.) 6:1, 6:2.

Sloane Stephens alistas põhiturniiri avaringis Tšehhi esindaja Barbora Strycova 6:7 (4), 6:3, 6:1.

Toimetaja: Kristo Tamm, Maarja Värv