Kanepi alustas Roomas kaotatud avasetist hoolimata võidukalt ({{commentsTotal}})

{{1526114760000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 60.) alistas kõrgetasemelise Rooma tenniseturniiri kvalifikatsiooni avaringis 19-aastase ameeriklanna Sofia Kenini (WTA 90.) 2:6, 6:2, 6:2.

Esimeses setis kaotas Kanepi oma neljast pallingugeimist kaks: seti neljanda ja kaheksanda geimi. Üks murdepall oli eestlannal ka viiendas geimis, aga mängu tasakaalustada ei suutnud. Seega esimene sett 6:2 Keninile.

Teine sett algas kogenud eestlannale palju paremini. Ta murdis kohe vastase servigeimi ja läks juhtima 2:0. Neljandas geimis oli üks murdepall ka Keninil, aga Kanepi ei lasknud edu käest ja murdis hoopis järgmises geimis veel korra ameeriklanna pallingu. Teine sett eestlannale 6:2.

Kolmas sett jätkus samuti Kanepi dikteerimisel. Ta põrutas juhtima 4:0, misjärel õnnestus kaks geimi võita ka vastasel. Seejärel aga kaotas Kenin veel ühe servigeimi ja järgmisega vormistas Kanepi võidu. 6:2 eestlannale.

Pääsuks põhiturniirile peab Kanepi alistama ka tšehhitar Katerina Siniakova (WTA 51.), kes oli pooleteise tunniga üle ameeriklannast Christina McHale'ist (WTA 87.) 6:3, 6:2.