Kvalifikatsioonis võidutsenud Kanepi pääses Roomas põhiturniirile ({{commentsTotal}})

{{1526199600000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kaia Kanepi (WTA 60.) alistas Rooma tenniseturniiri kvalifikatsiooni teises ringis Tšehhi esindaja Katerina Siniakova (WTA 51.) numbritega 6:3, 3:6, 6:3.

Matši alustas Kanepi hästi, võites 22-aastase tšehhitari vastu pisut üle poole tunni kestnud avaseti numbritega 6:3. Tasavägiselt alanud mängus läks Kanepi setti juhtima viiendas geimis, pärast mida saavutas Eesti esindaja setivõidu toonud suurema edumaa. Eestlanna tegi esimeses setis kolm topeltviga Siniakova kahe vastu.

Teist setti alustas Kanepi võidukalt, võites kaks esimest geimi. Seejärel suutis aga Siniakova seisu viigistada ning kogenud eestlanna suure surve alla panna. Kanepi võitis küll veel viienda geimi, kuid pärast seda haaras tšehhitar ohjad täielikult enda kätte, võites kolm geimi järjest ja teise seti kokkuvõttes 6:3.

Otsustavas setis võitis Kanepi tasavägise esimese geimi, misjärel aga 22-aastane tšehhitar seisu viigistas. Järgnenud viies geimis oli aga eestlanna selgelt parem, murdes Siniakova servi ja tõrjudes neli murdepalli. 5:1 juhtima asunud Kanepi loovutas küll edumaa saavutamise järel kaks geimivõitu Siniakovale, kuid teenis lõppkokkuvõttes 6:3 setivõidu.

Võiduga pääses Kanepi esmaspäeval algava Rooma turniiri põhitabelisse, kust alustab turniiri ka Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.). Kontaveit mängib avaringis ameeriklanna Coco Vandeweghe'ga (WTA 13.).