Kanepi loovutas Rooma turniiri avaringis vaid kolm geimi ({{commentsTotal}})

{{1526295720000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: facebook.com/kaiakanepi

Kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud Kaia Kanepi (WTA 59.) alistas kõrgetasemelise Rooma tenniseturniiri avaringis itaallanna Camilla Rosatello (WTA 270.) kindlalt 6:1, 6:2 ja jõudis teise ringi.

Avasetis kulus Kanepil 22-aastase vabapääsmega põhiturniirile pääsenud kohaliku tennisisti alistamiseks aega vaid 32 minutit, sett lõppes eestlanna kasuks tulemusega 6:1.

Teises setis kaotas Kanepi kohe enda servigeimi ja jäi 0:2 kaotusseisu. Rosatellol oli ka murdepall 3:0 eduseisuks, aga siis õnnestus eestlannal servi hoida ja Kanepi võitis hoopis kuus geimi järjest, võites 6:2. Seejuures oli Rosatello viimaseks jäänud geimis enda servil 40:15 ees, kuid Kanepi viigistas seisu ja realiseeris teise matšpalli. Kohtumine kestis tund ja 17 minutit.

Kanepi servis mängu jooksul ühe ässa, Rosatello tegi seitse topeltviga. Eestlanna realiseeris 17 murdevõimalusest kuus, Rosatello suutis 12 murdepallist ära kasutada ühe. Mängitud punktidest võitis Kanepi 70 ja Rosatello 47.

Viimati mängis Kanepi Rooma turniiril seitse aastat tagasi, kui langes konkurentsist välja kohe avaringis. Tema viimane võit Rooma turniiri põhitabelis pärineb aastast 2009, kui ta jõudis veerandfinaali.

Teises ringis läheb Kanepi vastamisi valitseva US Openi võitja, ameeriklanna Sloane Stephensiga (WTA 10.), kes alistas 6:7 (4), 6:3, 6:1 tšehhitari Barbora Strycova (WTA 25.).

Stephensiga on Kanepi mänginud korra – 2012. aastal Estorili liivaväljakuturniiril jäi turniiri hilisem võitja Kanepi avaringis peale 6:1, 6:0.

Toimetaja: Anders Nõmm, Maarja Värv