Poola loobus floreti MK-etapi korraldamisest

Poola ja Ukraina vehklejad Tokyo olümpiamängudel
Poola ja Ukraina vehklejad Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/AP

Poola vehklemisliit teatas kolmapäeval, et on loobunud 21. aprillil Poznanis algama pidanud floreti MK-etapi korraldamisest seoses rahvusvahelise vehklemisliidu otsusega lubada Venemaa ja Valgevene vehklejad taas võistlustele.

"On risk, et suur hulk Venemaa ja Valgevene passidega võistlejaid võetakse vastu halvasti kontrollitud viisil. Poola vehklemisliit toetab Ukraina vehklemisliitu oma püüdlustes kõrvaldada vehklemiskogukonnast inimesed, kes toetavad brutaalset sõda Ukrainas ja Vladimir Putini režiimi," teatas vehklemisliit.

Alaliit lisas, et FIE poolt sisse viidud reeglimuudatused on võtnud võistluse korraldajatelt võimaluse sportlasi ise vastu võtta ning nende tausta kontrollida. "FIE poolt loodud meetod nende isikute ja Ukraina agressiooni vaheliste seoste kontrollimiseks põhineb täpsustamata alustel ja ei taga nende isikute nõuetekohast kontrolli," kirjutas alaliit kolmapäeval.

10. märtsil otsustas rahvusvaheline vehklemisliit (FIE) Venemaa ja Valgevene sportlased taas rahvusvahelistele võistlustele lubada. FIE otsusele on vastanud nii Saksamaa vehklemisliit kui ka Prantsusmaa vehklemisliit, kes loobusid MK-etappide korraldamisest.

28. märtsil esitasid üle 300 vehkleja esitasid rahvusvahelisele olümpiakomiteele ja rahvusvahelisele vehklemisliidule ühispöördumise, milles nõudsid Venemaa ja Valgevene sportlaste võistluskeelu taastamist.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: