Kindel Inglismaa võitis grupi, USA seljatas mängus teisele kohale Iraani

{{1669716240000 | amCalendar}}
Inglismaa jalgpallikoondislased
Inglismaa jalgpallikoondislased Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Jalgpalli MM-finaalturniiril Kataris võitis Inglismaa B-alagrupi viimases voorus Walesi 3:0 ja tagas grupis esikoha, USA alistas otsustavas kohtumises Iraani 1:0 ning pääses teisena edasi.

Inglismaa avas Walesi vastu skoori 50. minutil, kui Marcus Rashford keerutas Danny Wardi selja taha kauni karistuslöögi. Sisuliselt järgmisel rünnakul kaotasid waleslased oma karistusala lähedal palli, Harry Kane saatis värava eest läbi madala tsenderduse ja tagumises postis lükkas palli võrku Phil Foden. Rashford lõi 68. minutil oma mängu teise ja turniiri kolmanda värava.

Enne matši algust pigem poliitilistel põhjustel silma paistnud USA ja Iraani kohtumises olid ameeriklased tund aega selgelt paremaks võistkonnaks ja said tasutud 38. minutil, kui paremkaitsja Sergino Dest lükkas karistusalla tulnud kõrge söödu peaga väravaesisele ning selle koksas võrku Christian Pulisic. Iraan tuli aeglaselt mängu tagasi ja otsis kohtumise lõpus maruliselt viigiväravat, mis oleks nad alagrupist edasi viinud, kuid tabamuseni ei jõutud.

Inglismaa kogus B-grupi võitjana seitse punkti, USA sai teisena viis, Iraan kolm ja Wales pidi leppima ühe punktiga. Ühtlasi selgusid esimesed paarid kaheksandikfinaalis, kui A-grupi võitja Holland mängib USA-ga ning Inglismaa läheb 16 parema seas vastamisi Senegaliga.

B-alagrupp

90:00

Wales

0
    0
    :
    3
    3

    Inglismaa

    • 50' Rashford
    • 52' Foden
    • 68' Rashford

    Wales

      Inglismaa

      • 50' Rashford
      • 52' Foden
      • 68' Rashford
      B-alagrupp

      90:00

      Iraan

      0
        0
        :
        1
        1

        USA

        • 38' Pulisic

        Iraan

          USA

          • 38' Pulisic

          Enne mängu:

          B-alagrupis on viimase vooru eel edasipääsulootused säilinud kõigil neljal koondisel. Inglismaal on neli punkti (väravate vahe +4), Iraanil kolm (-2), USA-l kaks (0) ja Walesil üks punkt (-2). See tähendab, et Wales peab igal juhul Inglismaa alistama ning lootma, et Iraan ja USA mängivad viiki. Kui Iraani ja USA kohtumises suudab üks meeskond võita, peab Wales naabrid kaheksandikfinaali pääsemiseks alistama juba nelja väravaga.

          USA koondise peatreeneril Gregg Berhalteril ja kaptenil Tyler Adamsil oli esmaspäeval vaja läbi teha senise MM-i kõige pingelisem ja keerulisem pressikonverents, sest küsimused ulatusid USA immigratsioonipoliitikast ja sõjalaevastiku kohalolekust Pärsia lahes inflatsiooni ja diskrimineerimise likvideerimiseni, lisaks sai Adams ühelt reporterilt sugeda, sest hääldas Iraani valesti.

          USA ja Iraan läksid vastamisi ka 1998. aasta MM-finaalturniiril, toona teenisid iraanlased maailmas palju laineid löönud 2:1 võidu. "See mäng põleb mul siiamaani mälus," ütles Berhalter, kui küsimused viimaks jalgpalli juurde jõudsid. "Kommenteerisin seda matši toona Hollandi televisioonis ja ma nägin avavilest peale, et üks meeskond tahtis mängu väga võita ja teine mitte. Iraan oli äärmiselt keskendunud ja kui me tahame, et meil oleks teisipäeval võimalus, peame võtma sama mõtteviisi."

          Wales vajab Inglismaa vastu igal juhul võitu ning peatreener Rob Page'i arvates on neil mulluse EM-finalisti vastu võimalused olemas. "See turniir on tõestanud, et kõik koondised on võidetavad. Muidugi on ka Inglismaa võidetav. Neil on suurepärane valik mängijaid, mis tähendab, et mistahes võistkonna nad väljakule saadavad, saab see meie jaoks olema keeruline ülesanne. Tahame aga näidata, et me ei ole siin vaid pettumustvalmistavaid esitusi pakkumas," rääkis Page.

          Toimetaja: Anders Nõmm

          Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

          Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: