Tsitsipas jõudis vaevaga veerandfinaali, vastane raiskas murdepalle

Stefanos Tsitsipas - Taylor Fritz
Stefanos Tsitsipas - Taylor Fritz Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Tennise Austraalia lahtiste meesüksikmängu veerandfinaali pääses viimasena kreeklane Stefanos Tsitsipas (ATP 4.), kes alistas neljandas ringis ameeriklase Taylor Fritzi (ATP 22.) 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4.

Kõik setid kulgesid sarnase stsenaariumi järgi, kus ühes geimis emb-kumb ei suutnud oma servi hoida ja sellest piisas. Otsustavas setis murdus Fritz seisult 4:4.

Fritzil oli aga tohutult rohkem murdepalle - tal oli 15 šanssi Tsitsipase palling murda, aga realiseeris neist võimalustest vaid kaks. Kreeklasele tuli vaid viis võimalust, millest kasutas ära kolm.

19 serviässa löönud Tsitsipas - kes varem on jõudnud Austraalias kahel korral poolfinaali - läheb veerandfinaalis kokku itaallase Jannik Sinneriga (ATP 10.), kes oli 16 hulgas üle austraallasest Alex De Minaurist (ATP 42.) 7:6 (7:3), 6:3, 6:4.

Paari võitja kohtub poolfinaalis kas venelase Daniil Medvedevi (ATP 2.) või kanadalase Felix Auger-Aliassime'iga (ATP 9.).

Ülejäänud veerandfinaalpaarid moodustavad Rafael Nadal (ATP 5.) - Denis Shapovalov (ATP 14.) ja Matteo Berrettini (ATP 7.) - Gael Monfils (ATP 20.).