Austraalia peaminister: Djokovic peab tõestama, miks talle erand tehti

Austraalia peaminister Scott Morrison
Austraalia peaminister Scott Morrison Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Austraalia peaminister Scott Morrison teatas kolmapäeval, et meeste tennise maailma esireket Novak Djokovic peab tõestama, miks tennisetähele anti meditsiiniline erand Austraalia lahtistel osalemiseks.

Teisipäeval selgus, et Novak Djokovicile tehti meditsiiniline erand ja serblane saab Austraalia lahtistel osaleda. Djokovic oli üks 26-st vaktsineerimata tennisistist, kes esitas taotluse meditsiiniliseks erandiks.

"Soovime, et ta [Djokovic - toim.] tõestaks ja põhjendaks, miks ta sai meditsiinilise erandi. Kui tema põhjendus on puudulik, siis sellisel juhul ei kohelda teda teistmoodi ning ta saadetakse esimese lennuga tagasi koju," ütles Morrison Reutersi vahendusel.

Austraalia siseministri Karen Andrewsi sõnul otsustab Austraalia valitsus, keda riiki lubatakse. "Kõik Austraaliasse sisenejad peavad vastama rangetele nõuetele. Victoria osariik ja Austraalia tenniseliit võivad lubada vaktsineerimata mängijal Austraalia lahtistel osaleda, kuid Austraalia valitsus otsustab, keda riiki lubatakse," rääkis Andrews.

"Kui inimene on vaktsineerimata, siis peavad nad esitama tõestuse, et neid ei tohi meditsiinilistel põhjustel vaktsineerida. Ainult sellisel juhul pääsevad nad üle piiri. Ühelegi tõestuseta mängijale erandit ei tehta," lisas Andrews.

Austraalia lahtised algavad 17. jaanuaril.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: