USA olümpiakullani viinud treener eestlastest: tase on hea, kuid on arenguruumi

Sellest hooajast asub kõiki Eesti kurlinguvõistkondi juhendama Šoti tipptreener Derek Brown, kelle käe all võitis USA meeskond 2018. aasta taliolümpiamängudel kuldmedali.

Sel hooajal hakatakse jagama Pekingi olümpia kvalifikatsioonipunkte. Nii meie segapaaril kui ratastoolikurlingu koondisel on head võimalused olümpiale jõuda. Seda silmas pidades otsustas kurlinguliit tuua kõigi Eesti võistkondade etteotsa tõelise tipptreeneri, šotlase Derek Browni, kes on USA meeskonna juba olümpiavõitjaks tüürinud ning kes otsustas nüüd võtta vastu uue väljakutse.

"Väga tore on näha selle noore riigi arengut. Teadsin siinseid meeskondi ja mõningaid sportlasi ka varasemast ajast ning olen kursis nende kõrge tasemega. Kui saan neid veel edasi aidata, siis see ongi üks mu põhieesmärke," rääkis Brown intervjuus ERR-ile.

Brown soovib sammu edasi teha kõigi eri koondistega.

"Tase on hea, kuigi kindlasti on ka erinevates tahkudes ja erinevatel astmetel arenemisruumi noortest kuni selliste kogenud tiimideni nagu ratastoolitiim või segapaarivõistkond välja. Need kõik võivad erineval tasemel edasi areneda," jätkas Brown.

Segapaarivõistkond on välistreeneritega harjunud, korra kuus nädal aega Eestis viibiv Brown hakkab aga juba oma juuresolekuga tiimi tehnikat parandama.

"Dereku lisandumine eelmise olümpia kullatreenerina toob kindlasti sellist ekspertiisi juurde. Kui Nicole Strausak Šveitsist oli meil selline mentaalne treener rohkem, siis Derek tegeleb meiega jää peal igapäevaselt ja juba on näha, et tal on meile mida anda," rääkis Harry Lill. "Oleme olnud iseenda treenerid kohapealses mõttes päris kaua, see on põhiline asi, et sul on keegi trennis kõrval ja ütleb, et sa teed nüüd seda valesti või seda õigesti. Just selline enesekindluse juurde andmine ja parandamine on see põhiline asi."

Segased ajad pole kurlingumängijaid liialt takistanud, hooaja eel tundub valmisolek hea.

"Eks samasuguses valmisolekus nagu eelmisel aastal, kui see kõik hakkas," jätkas Marie Turmann. "Võtsime lihtsalt päev korraga ja juhtub, mis juhtub. Me teeme trenni edasi, kasvõi teeme Läti ja Soomega maavõistlusi kui vaja. Trennid pooleli ei jää, kindlasti võistlused ka pidamata ei jää."

MK-etapid peaksid algama septembris, segapaari MM, kus olümpiapunkte jagatakse, aga leidma aset aprillis.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: