Uibo: tuli puusalt õppida, võistlusmoment tekkis ikka

Kümnevõistluse MM-hõbe Maicel Uibo lõi pühapäeval kaasa Maailma Kergejõustikuliidu korraldatava omapärase jõuproovi "Ultimate Garden Clash" kolmandal osavõistlusel, kui jäi maailmarekordiomaniku Kevin Mayeri ja maailmameistri Niklas Kauli järel kolmandaks.

Garden Clashi käigus pidid mitmevõistlejad teivashüppes kümne minuti jooksul võimalikult palju kordi üle saama nelja meetri kõrgusele seatud latist, kümne minuti jooksul tõukama 7,26-kilogrammist kuuli võimalikult palju kordi 12 meetri kaugusele ning lõpetuseks joonejooksus läbima viie minuti jooksul võimalikult mitmel korral 20-meetrise distantsi. Mayer kogus võitjana 71, Kaul teisena 63 ja Uibo kolmandana 61 punkti.

"Tore treeningvõistlus," arvas Uibo telefoniintervjuus ERR-ile. "Ma ei olnud enne ühtegi ala sellises formaadis teinud, ehk tuli hoobilt ja puusalt õppida ja kohaneda. Teibas said katsed enam-vähem ajastatud, oleks võib-olla tahtnud väiksemat teivast, et oleks saanud kuue sammu pealt panna. Kuulis oleks alguses võinud grammi võrra kiiremini alustada, aga mis seal ikka. 20 meetri jooks oli ka enam-vähem tempos."

"Adrenaliini päris üles ei tulnud, ei olnud ühte maksimaalset sooritust," rääkis Uibo. "Väike võistlusmoment ikka tekkis, teades, et kaks meest kuskil mujal maailmas samal ajal pingutavad ja üritavad maksimaalse arvu sooritusi teha. See andis ikka tõuke juurde."

"Selline hooajaeelne ettevalmistus, kui seal midagi müttad ja pulss on kergelt üleval. Eks teibas ka kaheksa sammu pealt hüpates hüppeid reaalselt lõpuni ei teinud, lihtsalt selleks, et neljast meetrist üles saada. Kuulitõukes samuti, et nad paigalt üle 12 joone lendaksid ja samal ajal saaks kaela kuivana hoitud, meil siin 28 kraadi ja õhuniiskus on laes," iseloomustas Ameerika Ühendriikidest Clermontist võistelnud Uibo pühapäevast pingutust.

"Keha on valmis võistlema, kui on vaja ja kui on võistlusi. Praegu mul midagi kalendris kirjas ei ole, aga võtame üks päev korraga," lõpetas Uibo.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: