Jalgratturid külmutasid kogu tänavuse võistluskalendri

Jalgrattasport
Jalgrattasport Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Jalgratturite Liidu juhatus otsustas oma korralisel koosolekul võtta arvesse EJL-i treenerite nõukogu ettepanekut ning teatas, et tulenevalt koroona epideemiast tingitud eriolukorra piirangute ajal ei kinnitata ühtegi võistluste korraldajate poolset avaldust võistluste läbiviimise aja muutmise osas.

Kuna valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra piirangute lõppu on veel tänase seisuga võimatu prognoosida, siis on olukorra selgumiseni EJL-i kalender 12. märtsi seisuga külmutatud ning kõik ennatlikud ümbertõstmised annulleeritakse.

"Vaatame EJL-i kalendrit spordiala tervikvajadustest lähtuvalt ühtsena ning hakkame seda ümber kujundama alles siis, kui on selgunud, mis ajast alates on realistlik hakata uuesti võistluseid ohutult korraldama," kommenteeris jalgratturite liidu peasekretär Urmas Karlson pressiteate vahendusel.

"Hetkel on erinevad riigid, omavalitsused, liidud (sh Rahvusvaheline Jalgratturite Liit UCI) erinevatel seisukohtadel, kuidas hooajaga edasi minna ja millal eriolukord lõpetada."

"Meie lähtume siiski Eesti Vabariigis toimuvast ja valitsuse otsustest," jätkas Karlson. "Eesmärk on eelkõige vähendada teadmatusest tulenevaid pingeid, kohelda meie liikmesklubisid, sportlaseid, treenereid, võistluskorraldajaid võrdselt ning kaitsta rattaspordi arengut."

"Täname kõiki koostööpartnereid kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest. Hoiame oma liikmeid toimuvaga kursis ning ootame üheskoos ratta kogukonnaga võidusõitude taastumist. Seni soovitame kõigil treenida üksi või kahekesi välitingimustes."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: