Ka Haanja suusamaraton jäetakse ära

Suusaraja seisukord Haanjas
Suusaraja seisukord Haanjas Autor/allikas: Aare Eiche

Tänavune talv on olnud soe ja vihmane ning hoolimata eelmisel nädalal maha sadanud lumest otsustas Haanja maratoni korraldusmeeskond, et sel aastal Haanja maratoni pole siiski võimalik korraldada. 45. Haanja suusamaraton pidi algselt toimuma 7. märtsil.

Maratoni peakorraldaja Aare Eiche sõnas: "Kuigi eelmise nädala lõpus Haanjas maha sadanud lumekiht lubas  loota, et maraton saab peetud, siis selle nädala ilm on suusasõpradele kahjuks vastu töötanud ning  suusaradadelt lume sulatanud. Pole midagi teha ja tuleb tõele näkku vaadata - sel aastal jääb Haanja suusamaraton pidamata."

"Estoloppeti sarjale ja osalejatele on antud uudis kindlasti suur tagasilöök, kuna juba oli lootust, et ka Haanja maraton saab peetud. Kurb uudis, aga midagi pole parata. Lootsime, et Estoloppeti sarjas saab sel aastal ilusasti ka teine maraton peetud, kuid ilmataat on sel aastal talveilmadega kohe eriti kitsi. Nüüd jääb veel loota imet, et Viru ja Alutaguse maraton toimuksid ning Estoloppeti hooaeg kui selline arvesse läheks, kuna sarja punktiarvestus peetakse vähemalt kolme maratoni toimumise korral. Viru ja Alutaguse maratoni toimumine selgub juba järgmisel nädalal," sõnas Estoloppeti sarja vedaja Raivar Vaher.

Hetkel peaks kalendri järgi toimuma Estoloppeti sarjas veel 35. Viru maraton 14. märtsil ja 22. Alutaguse maraton 15. märtsil.

Estoloppeti suusasarja kuuest maratonist on tänaseks toimunud vaid 22. Tallinna suusamaraton. Edasi on lükatud nii Viru kui ka Alutaguse suusamaratonid ning ära on jäänud Haanja, Tartu ja Tamsalu-Neeruti suusamaratonid.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: