Uibo: kümnevõistlus on ikkagi kümnevõistlus, see hõbe on magus!

Foto: Kuvatõmmis

Doha kergejõustiku MM-il võitis Maicel Uibo Eesti kõigi aegade teist tulemust tähistava 8604 punktiga hõbemedali.

"Kindlasti olen väga õnnelik," kinnitas Uibo võistluse järel ERR-ile. "Hõbe pärast sise-MM-i pronksi; [aga] see on nüüd olümpiaala - kümnevõistlus on ikkagi kümnevõistlus. See hõbe siin on päris magus."

Uibo alustas päeva isikliku rekordiga, kui ületas 110 m tõkkejooksus finišijoone ajaga 14,43. "Teadsin, et hea aeg on sees," kinnitas Uibo. "Sellest on võib-olla natuke kahju, et ei saanud korralikult minema, aga pole hullu."

Isiklik rekord paranes ka teivashüppes, kus Uibo kirjutas uueks tippmargiks 5.40. "5.40 on mul kotist paar korda välja piilunud, mitu korda olen sellele päris lähedale jõudnud. Nüüd tuli lõpuks ära. Olen hüpanud sellesama teibaga, nüüd oleks aeg tõsiselt vaadata jäigemaid teibaid," sõnas hõbedamees. "Need hüpped on sellega nüüd tehtud. Heal päeval on midagi jäigemat vaja, et saaks 5.50 ja ehk kõrgemalegi vaadata."

Viimast ala ehk 1500 m jooksu alustas Uibo kümnevõistluse liidrina, kuid lähimad jälitajad hingasid talle kuklasse. "Ega mul väga plaani ei olnudki," tõdes eestlane. "Teadsin et [Niklas] Kauliga oli [vahe] umbes kaks sekundit, Damian [Warneriga] kolm, [Ilja] Škurenjoviga seitse. Iga 1500 on natuke erinev, läksin Damianile kohe sappa, teadsin, et tema alla 4.20 ei jookse. Teada oli, et Kaul mingi hetk liikuma hakkab. Võtsin talle sappa - proovima peab - aga eks ta kolmandal ringil liikus natuke kiiremini. Nägin, et [Tim] Nowak oli selja taga, aga siis oli tükk tühja maad. Tuli lihtsalt hoida."

Uibo tunnistas, et 8600 punkti tuli kokku õige napilt. "Enne finišit läks mõte igale poole laiali! Viimased kümme meetrit juba põhimõtteliselt kõndisin, vaatasin ekraani pealt, et kedagi ei tule," rääkis ta. "Hõbedamõtted olid peas, punktisummale ei mõelnud, aga hea, et see 8600 ära tuli!"

See polnud aga ainus neljapäeva hilisõhtul Uibode perre läinud hõbemedal, sest tund varem sai Maiceli abikaasa Shaunae Miller-Uibo naiste 400 meetri jooksus teise koha. "Ta ütles, et ta oli minu üle väga uhke, ja mina tema üle," kinnitas Maicel Uibo. "48,30 [48,37; kõigi aegade teine aeg], mis ta jooksis, on väga kõva aeg, palju naisi pole kiiremini jooksnud."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: