Tõnu Kaukis: Uibo möödub kindlasti Erki Noolest – parim iga on veel ees

Kergejõustiku MM-il kümnevõistluses hõbemedali võitnud Maicel Uibo endise treeneri Tõnu Kaukise sõnul on Uibo võimeline ületama ka Erki Noole nimele kuuluva kümnevõistluse Eesti rekordi.

"Nagu Maicel ütles, et ta pole veel sellest välja tulnud, et ta medali sai. Ma ei saa veel ise ka aru – eile oli fantastiline päev ja siiamaani on vererõhk üleval. See oli nagu põnevusfilm – istusin kell neli tugitooli ja kell pool kaks lõpetasin," kommenteeris Kaukis "Ringvaates" enda emotsioone kunagise õpilase sooritust vaadates.

Uibo tegi eriti tugeva soorituse teivashüppes, kus sai kõrguse 5.40 ületamisega kirja isikliku rekordi. "Ma arvan, et need tehnilised alad üldse tulevad eestlastel hästi välja. Eestlane on selline nokitseja tüüpi ja teivashüppes on meil ka head treenerid. Maicelil oli ülikoolis treeneriks Petros Kyprianou, kes oli ise ka teivashüppes 5.20, 5.30 hüpanud. Kindlasti see andis juurde."

Viimase ala, ehk 1500 m jooksu eel oli Uibo liidrikohal, ent seal pidi eestlane tunnistama tugeva jooksumehe Niklas Kauli paremust. "Võistled kaks pikka päeva ja siis pead veel kolm ringi kannatama. Omast käest tean ka, et kui 1500 m jooksu alustasid, siis jooksid esimesed 300 m ära ja siis tuleb tabloole, et sul on veel kolm ringi – siis küll eriti hea tunne ei olnud! Maicel on aga jooksumees, temale pole see 1500 m midagi rasket," jagus Kaukisel Uibole kiitust.

Uibot kui õpilast meenutab Kaukis hea sõnaga. "[Maicel] on heas mõttes igav mees. Käis koolis, mingeid pahandusi ei olnud, tuli õigel ajal trenni. Ainuke paha asi oli see, et ma pidin nad trennist ära ajama! Koos Karliga (Karl Robert Saluri – toim.) nad oleks võinud seal õhtuni olla."

"Kümnevõistlus on alati eestlaste ala olnud. Meil on traditsioonid, meil on head mitmevõistluse treenerid ja meil on hea võistlussüsteem. Suur buum tuli siis, kui Erki Nool olümpiavõitjaks tuli. Ma loodan, et pärast Maicel Uibo medalivõitu tekib samuti suur mitmevõistluse harrastus," lisas Kaukis.

Küsimusele, kas 8604 punktiga hõbedale tulnud Uibo möödub ka Erki Noolest, kelle nimele kuulub Eesti rekord 8815 punkti, vastas Kaukis jaatavalt. "Läheb küll, kahe aasta pärast kindlasti. Ta on ju 26-aastane. Erki tegi oma rekordi ju 31-aastaselt. 28 on mitmevõistluse üks parimaid igasid."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: