Eesti fännid Dohas: meie ülesanne on sportlastele lõpuni kaasa elada

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustele Kataris Dohas on tavatust asukohast hoolimata omasid toetama sõitnud hulgaliselt Eesti fänne, kes kannustavad sportlasi andma endast maksimumi. Kohapeal kaasa elavad Risto ja Rauno tunnistavad, et MM-i korralduses on küll puudujääke, ent selle korvavad Eesti sportlaste head sooritused.

Ristole teeb Maicel Uibo võidetud hõbemedali eriti suurt heameelt, sest ta on suur mitmevõistluse fänn. "Kindlasti sellepoolest on see erilisem, et see on mitmevõistluse ja kümnevõistluse medal. Kümnevõistluse jälgimine on mulle südamelähedasem ja see tunne on super. Medali tuli sellisest kohast, mida ei oleks oodanud. Maicel on kõva mees, pole midagi öelda!"

Rauno sõnul hakkab ka atmosfäär staadionil MM-i edenedes paranema. "Eile oli juba vähe parem seis ja tundub, et siin on juba täitsa hullumaja tund aega enne võistlust. Ei tea kas koha enam leiadki – vähe keeruliseks hakkab asi minema. Reede ja laupäev pidid ka vähe lahedamad päevad olema, et ehk leiavad staadioni üles. Äge on ikkagi!"

"Liikumine on üsna okei. Eks tuleb ikka sellised keerulisemaid momente ette, kus peab natuke kiiremaid jalgu näitama. Oleme saanud väga hästi omadele kaasa elada."

Risto, kes käis Dohas ka 2010. aasta sise-MM-il, nendib, et võistlusel on siiski ka omad vead. "Selles mõttes on siin super, et siin sees on võistlejatele loodud ideaalilähedased tingimused ja näeb väga häid tulemusi, aga korraldusliku poole pealt jääb silma väga palju puudujääke. Publikuarv on üks, siis meeneid ei ole üldse, maskotti ei ole võimalik osta. Ka kohtunike töö riivab veidi silma ja kõrva – varem pole olnud, et nii palju pronksmedaleid jagatakse. 110 m tõkkejooksus üks mees võetakse maha, 400 m tõketes meie mehe (Rasmus Mägi – toim.) kahjuks jällegi ei võeta maha – see jääb kindlasti meelde. Mujal ei ole sellist korralagedust olnud."

Rauno sõnul on meeleolu Dohas siiski pigem ülev. "Selliseid madalaid punkte väga ei olnud. Tõkkejooksus tuli korraks natuke mõru maitse suhu, aga poisid (Maicel Uibo ja Janek Õiglane – toim.) tegid väga ilusasti. Minu arust oli kogu aeg tuju üleval ja väga head emotsioonid. Lõpptulemus ju näitab, et üks kõvemaid võistlusi üldse. Enne viimast ala polnud midagi kindel."

"Kunagi ei tohi oma pahameelt sportlase peale välja elada. Sportlased annavad ju alati parima ja meie ülesanne on ikkagi neile lõpuni kaasa elada."

Kuigi Uibo hõbemedal on leidnud enim kõneainet, tegi väga tugeva võistluse ka kuuenda koha saanud Janek Õiglane. "Muidugi super! On võistlusi, kus meil ei ole ühtegi kuuendat kohta. Teine ja kuues – meil on kümnevõistlus praegu nii heal tasemel ja on noori poisse, kes võivad veelgi kõvemini teha. Tokyo saab huvitav olema ja sealt edasi järgmised kümme aastat samuti – annaks ainult tervist neile, siis on kõik hästi," kommenteeris Risto.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: