Sildaru trumpalal näeb tiitlivõistlustel esimest korda uut hindamissüsteemi

Kelly Sildaru
Kelly Sildaru Autor/allikas: Christian Pondella/Red Bull Content Pool

Freestyle-suusatamises on punktide jagamine käinud ikka süsteemi järgi, mis on kogu aeg olnud kasutusel ka X-Mängudel. Rahvusvaheline suusaliit (FIS) on aga läinud detailsemaks. Kõige suuremad on muudatused Kelly Sildaru trumpalal pargisõidus.

Peale selle, et uus süsteem muudab hindamise väidetavalt läbipaistvamaks, ei tohiks üks hea hüpe enam üldskoori nii palju mõjutada. Sellest hooajast on MK-sarjas ja tiitlivõistlustel kasutusel hindamiskava, mille järgi on üksikute osade eest võimalik saada maksimaalselt kokku 60% koondhindest. Ülejäänud 40% moodustab sõidu üldmulje, mis varem oli eelmainitud 100%, kirjutab Delfi.

Park City MM-i rajal on kolm reilisektsiooni ja kolm hüpet ehk igaüks neist annab maksimaalselt 10% üldhindest (kokku seega 60%). Kuna pargisõidus on maksimaalselt võimalik saada 100 punkti, siis täpsemalt öeldes annab üks reilisektsioon või hüpe ideaalse soorituse korral 10 punkti. Sõidu koondesituse eest on võimalik saada seega kuni 40 silma.

Varasema viie kohtuniku asemel on koguni kaheksa õigusemõistjat.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: