Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis kahevõistluse teerajaja Uno Kajak

Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja / Scanpix

Reedel anti pidulikul auhinnagalal Balti jaama ootepaviljonis üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad eelmise aasta silmapaistvamaile kultuuri- ja sporditegelastele.

Kehakultuuri ja spordi valdkonna elutööpreemia sai Eesti kahevõistluse teerajaja Uno Kajak.

Kajak on endine suusahüppaja, treener ja kahevõistleja, kes viis selle ala rahvusvahelisele tasemele. Ta on esimene eestlane, kes hüppas suuskadega kaugemale kui 100 meetrit ning esimene taliolümpiamängudel võistelnud Eesti suusahüppaja, saavutades 1956. aastal Cortina d'Ampezzos 26. koha. Erakordse spordimehena on Kajak mitmekülgselt edukas – lisaks kahevõistlusele ja suusahüpetele on ta võitnud medaleid murdmaasuusatamises, korvpallis ja 3000 meetri takistusjooksus.

Kehakultuuri ja spordi valdkonna peapreemia pälvis teenekas purjetaja, purjekakonstruktor ja sporditegelane, Eesti purjetamise kuldvara Arvet Tetsmann.

Tetsmann on enam kui 60 aastat Eesti purjetamise arengusse panustanud endine purjetaja ja spordielu edendaja. Ta on koostanud  mere- ja purjetamisalaseid raamatuid ja artikleid andes hindamatu panuse selle ala traditsioonide hoidmisse ning ajaloo jäädvustamisse. 84-aastasena on ta igapäevaselt tegev nii Tallinna Jahtklubi kui ka Eesti Jahtklubide Liidu tegevuses, koolitades välja uusi purjekate mõõtjaid, koostades võistlemiseks vajalikke mõõdukirju ning olles abiks purjetamisvõistluste läbiviimisel.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: