Saskia Alusalu jääb preemiata, uisuliit ei esitanud tema kandidatuuri

"EV 100 Spordiaasta tähtede" gala/Saskia Alusalu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimasel neljal aastal on Eesti aasta sportlased saanud peale Kristjani kujukesega kaasneva au ja kuulsuse paar kuud hiljem ka riikliku spordipreemia. Seekord jääb aga vähemalt naiste hulgas 2018. aastal parimaks osutunud kiiruisutaja Saskia Alusalu 24. veebruaril toimuval riiklike preemiate tseremoonial 9600 euro suuruse tšekita.

Põhjus on lihtne – uisuliit ei esitanud PyeongChangi olümpial neljanda koha saanud Alusalu isegi preemia kandidaadiks, vahendab Delfi ja Eesti Päevaleht.

Kuigi ligi 10 000 euro suurune preemia leevendaks sportlase rahamuresid tuntavalt, ei pea Eesti uisuliidu peasekretär Gunnar Kuura kandidaadi esitamist alaliidu kohuseks. "Iseenesest oleks me võinud seda teha ja Alusalu preemiale esitada, aga meil oli ka selline teadmine, et neid, kes saavad Eesti olümpiakomitee toetust, seal ära ei märgita."

Kuura arusaamad preemia saajatest ja tegelikkus ei lähe aga kokku. Näiteks 2017. aasta eest said preemia nii Eesti vehklemisnaiskond, Nikolai Novosjolov kui ka Heiki Nabi – kõik nad on EOK toetuse saajad. Aasta varem premeeriti samas staatuses olevaid Ksenija Baltat, Rasmus Mäge ja sõudenelikut.

"Alusalu on saanud niigi suurt tähelepanu," jätkas Kuura. "Saan aru, kui jutt käiks Gerd Kanterist või kellestki teisest, kes tulnud medalile... aga sinna on tal veel tükk maad minna."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: