Mölder uutest võimlemisreeglitest: kipub tsirkuseks minema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahvusvahelisel võimlemisturniiril Miss Valentine peavad võimlejad leppima uute reeglitega.

Veebruari algusest muutusid võimlemise reeglid omajagu karmimaks. Vahendi kaotus läheb nüüd iluvõimlejale maksma täispunkti ehk 0,3 punkti rohkem kui eelmiste reeglite järgi.

"Ma arvan, et eelmised reeglid olid soorituse jaoks paremad," sõnas ERR-ile kohtunik Anne Silje Nettum. "Nüüd peavad võimlejad esinema täiesti vigadeta ja juba väikese vea tõttu saab võimleja palju madalama punktiskoori kui eelmiste reeglitega. Võimlejate jaoks on see kindlasti kurb."

"Eks see annab närvi juurde, sest kuna vahendi kaotus läheb nüüd väga kalliks maksma, siis mõtled kogu aeg sellele ja siis tulebki närv sisse," tõdes võimleja Carmel Kallemaa.

"Eks see on tänapäeva iluvõimlemine sa pead platsi peal kõvasti trikitama," sõnas võistluste korraldaja Janika Mölder. "Mina jaotaksin iluvõimlemise hoopis teistmoodi, kui ma saaksin. Üks oleks iluvõimlemise ja teine selline tsirkuse osa. Aga praegu ta kipub tsirkuseks kätte minema."

Uute reeglite järgi hinnatakse teisiti ka iluvõimlejate artistlikkust. "Uute reeglitega on artistlikkust raskem näidata, sest kavas ei ole lihtsalt aega," sõnas Mölder. "Kava on 1.30 pikk ja mulle tundub, et ajast jääb väheks. Nad peavad selle kava soovritama nii, et ei ole ühtegi pausi kusagil, nad peavad näitama oma nägu, oma kehatööd, kõike - varem sa võisid teha lihtsalt elemente järjest, aga nüüd nõutakse seal ka rohkem."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: