20-aastane Eesti iluvõimleja taotleb Kanada sportlase kodakondsust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EEVL

Igat masti Eesti meistrivõistluste medaleid võitnud tiitlivõistluste kogemusega Carmel Kallemaa on peagi juba viis aastat treeninud, õppinud ja elanud perega Kanadas. Kuna individuaalselt on 20-aastaselt tippu raske murda ja Torontos elades pole võimalik igapäevaselt Eesti rühmaga treenida, siis on Kallemaa otsustanud kandideerida Kanada rühmkava koondisse.

Kallemaa treenerist ema Janika Mölder kinnitas, et tütar Eesti passi ei vaheta, vaid taotleb Kanada sportlase kodakondsust, mis võimaldaks tal võistelda maailmakarikaetappidest olümpiani välja. Eesti Võimlemisliit toetab Kallemaa üleminekut ja loodab teda näha taas rahvusvahelisel areenil.

"Alaliitu on suve keskel saabunud taotlus Carmel Kallemaa poolt, et ta soovib liikuda oma eluga edasi, sportlaskarjääriga edasi ja soovib taotleda Kanada sportlase kodakondsust," rääkis Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige Natalja Inno intervjuus ERR-ile. "Hetkel käivad läbirääkimised Kanada ja Eesti alaliidu vahel. Kindlasti me omalt poolt ja alaliidu poolt takistusi ei sea. Meie jaoks on väga tore, kui 20-aastane võimleja jätkab karjääri ja me väga loodame, et tal kõik õnnestub."

Katsed Kanada rühmkava koondisse toimuvad järgmise kuu keskel ja oktoobri lõpuks on selge, kas Kallemaa pääses Kanada koondisse.

10. - 16. septembrini osalevad tippiluvõimlejad Bulgaaria pealinnas Sofias iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel. Lisaks Eestile on esindatud veel 60 riiki. Tiitlivõistluste saagiks on 24 medalikomplekti ja Tokyo 2020 kolm esimest olümpiapiletit.

Avapäeval esitasid Eesti iluvõimlejad pallikava, mille järel sai Viktoria Bogdanova 15.725 punkti ja 46. koha, Carmen Marii Aesmaa 15.35 punkti ja 54. koha ning Melany Keler teenis 15.25 punktiga 58. koha.

Võimlejad esitavad kolme peale kokku kümme kava, millest riikide võistkondlikku arvestusse lähevad kaheksa kõrgeima punktisummaga kava. 24 parimat võimlejat pääsevad finaalvõisltusele, kus selgub individuaalvõimlejate maailmameister.

Võistkondlikus arvestuses hoiab Eesti 16. kohta. Esikolmiku moodustavad avapäeva järel Venemaa, Bulgaaria ja Ukraina. Teisipäeval esitavad Eesti võimlejad rõngakavasid.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: