Svitolina jõudis aastalõputurniiril karjääri suurima võiduni ({{commentsTotal}})

Elina Svitolina
Elina Svitolina Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Singapuris lõppenud naiste tennise aastalõputurniiri võitis ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 7.). Finaalis alistas ta maailma kuuenda reketi ameeriklanna Sloane Stephensi (WTA 6.) 3:6, 6:2, 6:2.

Avasetis tunnistas Svitolina Stephensi paremust 3:6, kuid järgmise võitis ukrainlanna kindlalt 6:2 ning viigistas seisu. Otsustavas setis võitis Svitolina kolm geimi järjest, ent siis leidis Stephens taas oma mängu ning tuli ukrainlannale seisuga 3:2 kandadele. Rohkem Svitolina ühtegi geimi vastasele ei loovutanud ning võitis kohtumise.

Kaks tundi ja 25 minutit kestnud kohtumises servis Svitolina kaks ässa. Topeltvigu tegi ukrainlanna ühe ja Stephens kaks.

Svitolina ei kaotanud tänavu Singapuris mitte ühtegi matši. Alagrupis võitis ta Petra Kvitovat (WTA 5.), Karolina Pliškovat (WTA 8.) ja Caroline Wozniackit (WTA 3.). Poolfinaalis alistas ukrainlanna maratonmängus Kiki Bertensi (WTA 9.).

Tegemist on Svitolina karjääri suurima võiduga. Siiani olid tema parimateks tulemusteks suure slämmi turniiridel veerandfinaali jõudmine: 2015. ja 2017. aastal sai ta sellega hakkama Prantsusmaa ja tänavu Austraalia lahtistel. WTA turniirivõite on maailma seitsmendal reketil 12. Svitolina on ainukene ukrainlanna, kes on kvalifitseerunud WTA aastalõputurniirile üksikmängus. Oma debüüdi tegi ta Singapuris möödunud aastal, aga mullu Svitolina alagrupist kaugemale ei jõudnud.

Paarismängus võidutsesid Singapuris 2. asetatud Timea Babos-Kristina Mladenovic, kes alistasid kõrgeimat paigutust omanud Katerina Siniakova-Barbora Krejcikova 6:4, 7:5.