Maratonmängu võitnud Svitolina tagas koha aastalõputurniiri finaalis ({{commentsTotal}})

Elina Svitolina
Elina Svitolina Autor/allikas: AFP/Scanpix

Singapuris jätkuval naiste tennise aastalõputurniiril alistas ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 7.) maailma üheksanda reketi Kiki Bertensi 7:5, 6:7 (5), 6:4, tagades sellega koha finaalis.

Tasavägises matšis kulus 24-aastasel Svitolinal hollandlanna alistamiseks kaks tundi ja 42 minutit.

Avasetis haaras Svitolina servimurde järel 3:1 eduseisu, kuid seejärel vastas Bertens koheselt omakorda servimurdega ning võitis kaks geimi järjest, viigistades seisu 3:3-le. Tasavägiselt jätkunud setis võitis kord geimi Bertens, kord Svitolina, kuid 12. geimis suutis ukrainlanna oma paremuse viimaks maksma panna, murdes vastase servi ja võites seti 7:5.

Põnevas teises setis oli tagaajaja rollis Svitolina, kes jäi 0:2, 1:3, 2:4 ja 3:5 kaotusseisu. Ukraina esireket suutis aga võita kolm geimi järjest ja asuda 6:5 juhtima, kuid head närvi näidanud Bertens viis seti kiiresse lõppmängu. Kuigi Svitolina võitis kiires lõppmängus kaks esimest punkti, viis maailma üheksas reket Kiki Bertens matši otsustavasse setti, kui võidutses numbritega 7:6 (5).

56 minutit väldanud kolmandas setis murdis Svitolina kahel korral Bertensi servi ja läks 3:1 juhtima, pärast mida hollandlanna enam seisu viigistada ei suutnud. Hollandi esireket suutis küll võita neli geimi ja omas kümnendas geimis kahte murdepalli, kuid Svitolina suutis oma paremuse maksma panna ja võita seti 6:4.

Pühapäeval peetavas finaalis kohtub Svitolina Sloane Stephensi (WTA 6.) ja Karolina Pliškova (WTA 8.) omavahelise matši võitjaga.