Nuudi võiduseeria Portugalis katkes veerandfinaalis ({{commentsTotal}})

Maileen Nuudi
Maileen Nuudi Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Maileen Nuudi võistles Portugalis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril, kus sai üksikmängus neli võitu, kuid pidi lõpuks veerandfinaalis vastasele alla vanduma.

Veerandfinaalis oli Nuudi vastamisi 22-aastase ameeriklanna Priyanka Shah'ga, kes pääses turniirile samuti läbi kvalifikatsiooni, vahendab tennis.ee.

Esimeses setis sai Shah kohe murde kätte ja Nuudi jäi tagaajaja rolli. Kümnendas geimis suutiski eestlanna vastase murda, kuid eksis taas omal servil ja setivõit läks Shah'le 7:5. Teises setis õnnestus Shah'l Nuudi palling kätte saada kolmandas geimis ja kuigi Nuudi jõudis neljandas geimis murdepallideni, ei suutnud ta seisu viigistada.  Kaotas veel ühe servigeimi ja sellega oli mäng otsustatud. Ameeriklanna võitis teise seti 6:2 ja jõudis poolfinaali, kus kohtub 30-aastase briti Samantha Murrayga (WTA 494.).

Tund ja 38 minutit kestnud kohtumises lõi kumbki mängija ühe serviässa, Nuudi tegi neli ja Shah viis topeltviga. Murdepallidest realiseeris eestlanna viiest ühe ja ameeriklanna seitsmest neli. Üldpunktisummas jäi peale Shah 70:60. Suurim erinevus statistikas oli esimeselt servilt saadud punktides: Shah esimese servi protsent oli 67% ja nendest punkti sai 74% kordadest, Nuudi vastavad numbrid olid 54% ja 61%.

Turniiriga võib kaotusele vaatamata rahule jääda. Nuudi võitis kvalifikatsioonis 24-aastast ameeriklannat Francesca Fanchinit 4:6, 6:2, 6:2 ja 21-aastast belglannat Aurore Felsenharti 7:6 (1), 6:0 ning avaringis 17-aastast tšehhitari Laetitia Pulchartovat 6:1, 7:6 (8). Eriti magusa võidu sai ta teises ringis, kui alistas kolmanda paigutusega 21-aastase portugallanna Ines Murta (WTA 575.) 7:6 (1), 6:1.

Nuudi teenis kaks WTA punkti ja vajab WTA edetabelisse pääsuks veel punkti ühelt turniirilt.