Maileen Nuudi jätkab Portugalis võidulainel ({{commentsTotal}})

Maileen Nuudi
Maileen Nuudi Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Eesti tennisist Maileen Nuudi võistleb Portugalis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF turniiril. Üksikmängus on ta saanud juba neli võitu ja jõudnud kvalifikatsioonist veerandfinaali.

Teises ringis oli Nuudi vastaseks kolmanda paigutusega 21-aastase portugallane Ines Murta (WTA 575.), kes veebruaris võistles Tallinnas Fed Cupil. Portugali esireketina kohtus ta Anett Kontaveitiga ja kaotusseisul 2:6, 1:1 andis vigastuse tõttu loobumisvõidu, vahendab Tennis.ee.

Nuudi andis Murtale täna korraliku lahingu. Esimene sett oli tasavägine ja mõlemad mängijad olid hädas oma servigeimide hoidmistega. Kumbki suutis võita ainult ühe oma pallingu. Sett lõppes kiires lõppmängus, kus mängis Nuudi võimsalt ja võitis 6:7 (1:7).

Teises setis Nuudi hoog jätkus ja ta asus 5:0 juhtima, loovutas siis geimi ja võitis lõpuks 6:1.

Mõlemad mängijad tegid neli topeltviga, Nuudil õnnestus lüüa üks serviäss. Murdepallidest realiseeris eestlanna viieteistkümnest seitse ja portugallanna kaheksast viis. Kogupunktisummas jäi peale Nuudi 73:52.

Veerandfinaalis on Nuudi vastamisi 22aastase ameeriklanna Pyiyanka Shahiga, kes pääses turniirile samuti läbi kvalifikatsiooni.

Nuudi alistas kvalifikatsioonis 24-aastase ameeriklanna Francesca Fanchini 4:6, 6:2, 6:2 ja 21-aastase belglanna Aurore Felsenharti 7:6 (7:1), 6:0 ning avaringis 17-aastase tšehhitari Laetitia Pulchartova 6:1, 7:6 (10:8).

Paarismängus on Nuudi partneriks 18-aastane portugallane Francisca Jorge (WTA 680.). Esimeses ringis oli nende vastaseks Itaalia-Portugali paar Nuria Brancaccio / Lucia Quitero. Pärast 2:6 kaotatud avasetti suutsid Nuudi / Jorge mängu enda kasuks kallutada ja võitsid teise seti kiires lõppmängus 7:6 (9:7). Otsustav sett (kiire lõppmäng kümneni) kuulus samuti 10:8 Nuudi / Jorgele.

Veerandfinaalis olid nad vastamisi USA-Suurbritannia paariga Dasha Ivanova / Samantha Murray, kellel on esimene paigutus. Esimeses setis õnnestus Nuudi / Jorgel vastase servigeim murda ja 3:0 juhtima asuda, kuid rohkem geimivõite nad ei saanud ning kaotasid avaseti 3:6.

Teises setis püsis mäng tasavägine seisuni 4:4, pärast seda murdsid Nuudi / Jorge vastase pallingu ja 6:4 võiduga viisid matši otsustavasse setti. Seal kuulusid esimesed kaheksa punkti Ivanova / Murrayle ja sellest edust piisas, et otsustav sett 10:4 võita.