Nuudi astus sammu lähemale WTA edetabelile ({{commentsTotal}})

Maileen Nuudi
Maileen Nuudi Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maileen Nuudi võistleb Portugalis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril. Kvalifikatsioonist kahe võiduga põhitabelisse jõudnud Nuudi võitis avaringis tšehhitar Laetitia Pulchartovat 6:1, 7:6 (8).

Esimeses setis mängis Nuudi väga võimsalt ja pärast tšehhitari võidetud avageimi võitis kuus geimi järjest ning setivõit kuulus eestlannale 6:1. Teist setti alustas Pulchartova murdega, aga Nuudil õnnestus kohe vastu murda. Uuesti suutis eestlanna murda kuuendas geimis, kuid üheksandas geimis vastas tšehhitar murdega ja sett lõppes kiires lõppmängus. Seal õnnestus Nuudil 6:3 juhtima asuda, aga siis võitis vastane neli punkti järjest ja tal oli kasutada üks settpall. Nuudi tõrjus selle ja võitis seti 7:6 (8), vahendab tennis.ee.

Kohtumine kestis tund ja 26 minutit. Nuudi servis kaks ässa ja tegi viis topeltviga, Pulchartoval kogunes topeltvigu kümme. Murdepallidest realiseeris eestlanna kaheksast viis ja tšehhitar neljast kaks.

Järgmises ringis on Nuudi vastaseks kolmanda paigutusega 21-aastane portugallane Ines Murta (WTA 575.), kes veebruaris võistles Tallinnas Fed Cupil. Portugali esireketina kohtus ta Anett Kontaveitiga ja kaotusseisul 2:6, 1:1 andis vigastuse tõttu loobumisvõidu.

Kvalifikatsioonis alistas Nuudi 24-aastase ameeriklanna Francesca Fanchini 4:6, 6:2, 6:2 ja 21-aastase belglanna Aurore Felsenharti 7:6 (1), 6:0.

Avaringi võiduga teenis Nuudi ühe WTA punkti, nüüd on tal punktid kahelt turniirilt. WTA tabelisse jõudmiseks peab olema saadud punkte kolmelt ITF-i turniirilt.