Noor venelane kogenud Djokovici üllatada ei suutnud ({{commentsTotal}})

Novak Djokovic.
Novak Djokovic. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiri neljandas ringis alistas Novak Djokovic (ATP 21.) 22-aastase venelase Karen Katšanovi (ATP 40.) 6:4, 6:2, 6:2.

Tund ja 49 minutit kestnud matšis suutis Katšanov avasetis teatud määral vastupanu osutada, kui murdis kolmel korral kolmekordse Wimbledoni tšempioni servi, kuid paraku ei lubanud kogenud serblane Katšanovil kordagi eduseisu haarata ning Djokovic võitis seti 6:4.

Teises setis haaras Djokovic kiirelt 3:0 edumaa ja kuigi Katšnov suutis kahel korral vahe kahele punktile vähendada, võitis 12-kordne suure slämmi turniirivõitja seti kindlalt 6:2.

Otsustav seti alguses osutas Katšanov Djokovicile kõva vastupanu, kui venelane tuli kahel korral kaotusseisust välja. Paraku pani 31-aastane serblane enda kogemused taaskord maksma ja võitis 2:2 seisul olles neli geimi järjest, teenides veel ühe 6:2 setivõidu ning ühes sellega pääsu järgmisesse ringi.

Novak Djokovic kohtub veerandfinaalis Kei Nishikoriga (ATP 28.), kes alistas neljandas ringis Läti esireketi Ernests Gulbise (ATP 138.).

Meeste üksikmängu viimase veerandfinalisti selgitavad Juan Martin Del Potro (ATP 4.) ja Gilles Simon (ATP 53.), kelle matš jäeti pimeduse tõttu pooleli. Seis on hetkel maailma neljanda reketi kasuks 7:6 (1), 7:6 (5), 5:7.