Viimane esikümne asetusega mängija langes Wimbledonis konkurentsist ({{commentsTotal}})

Kiki Bertens tähistamas oma võitu Karolina Pliškova üle
Kiki Bertens tähistamas oma võitu Karolina Pliškova üle Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiril langes 1/8-finaalis konkurentsist viimane esikümne asetusega mängija, kui Karolina Pliškova (WTA 8.) tunnistas hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 20.) paremust.

Tund aega ja 41 minutit kestnud mängus võitis Bertens esimese seti 6:3 ja teise 7:6(1). Pliškova lõi mängu jooksul seitse ässa ja tegi viis topeltviga, Bertensi vastavad näitajad olid kaks ja kolm. Pliškova teenis 88 punkti, Bertens 73.

Esmakordselt Wimbledonis veerandfinaali jõudnud Bertens on turniiril varasemalt alistanud tasavägises matšis Venus Williamsi seisuga 6:2, 6:7, 5:7, 8:6. Nii kaugele suure slämmi turniiril on hollandlanna jõudnud vaid korra 2016. aasta Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel, kus ta jõudis poolfinaali.

Veerandfinaali on jõudnud veel lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 12.), kes alistas valgevenelanna Aliaksandra Sasnovichi (WTA 50.) seisuga 7:4 (4), 6:0. Tema kõrval pääses edasi veel ka Serena Williamsi pärast asetuseta jäänud Dominika Cibulkova (WTA 33.), kes alistas maailma esireketit Simona Halepit võitnud Taiwani esindaja Su-Wei Hsiehi (WTA 48.) seisuga 6:4, 6:1. Lisaks eelnevatele kindlustas endale esmakordselt suure slämmi turniiril veerandfinaali koha itaallanna Camila Giorgi (WTA 52.), kes alistas tund aega ja 31 minutit kestnud mängus venelanna Jekaterina Makarova (WTA 35.) 6:3, 6:4.